Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Sure Universal Mobil Uygulama Tanıtımı
sure-universal-logo

Sure Universal Mobil Uygulama Tanıtımı

Sure Universal Sayesinde

Cihazlarınızı uzaktan kontrol edin.Yeni bir yazımızla tekrar karşınızdayız. Size bugün “Sure Universal” uzaktan kumanda uygulamasını tanıtacağım. Bu uygulama ile hem kızıl ötesi hemde wifi cihazlarınızı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Bu cihazların içerisinde neler mi var hemen belirteyim.

TV ve Klimada kontrollünde neredeyse tüm markalar yer alıyor. Bu program ile evinizdeki ya da işyerinizdeki klima ya da TV yi bulup eklemeniz ve kontrol etmeniz gerçekten çok kolay. Sizlere bir TV ve Klima uygulamaya nasıl eklenir bunu göstermeye çalışacağım.

Neleri Kontrol Edebiliyoruz

  • TV, Set Üstü / Kablo Kutusu, Klima,
  • AV Alıcısı, Ortam Yayıncısı, Disk Oynatıcı,
  • Projektör, Akıllı Ev Sistemlerinizi (Yerli markalar bulunmuyor) kontrol edebiliyorsunuz.
  • Bu programla ile neredeyse kontrol edemeyeceğiniz cihaz yok diyebilirim ancak uygulamayı her akıllı telefon maalesef desteklemiyor. Telefonunuzun kızılötesi olması gerekiyor.
  • Markete girip bu uygulamayı aratıp eğer bulamıyorsanız telefonunuz bu uygulamayı desteklemiyor demektir. Samsung Galaxy Note4 ile bu testi gerçekleştirdim.
Şekil 1 : Uygulama Ana Ekranı

Şekil 1 : Uygulama Ana Ekranı

Uygulamaya Cihaz Ekleme

Bu ekranda sol üstte yer alan “Add Device” butonuna dokunarak yeni cihaz ekleyebiliyoruz. Yine “Cihazlar” butonuna dokunarak ta daha önceden eklemiş olduğumuz cihazlara erişebiliyoruz.

Şimdi tekrar cihaz eklemeye dönersek “Add Device” diyoruz ve karşımıza şekil 2 deki ekran geliyor. Burada cihazımızın tipine göre seçimimizi yapıyoruz ben Kızılötesi (IR) Cihaz’ı seçip ilerliyorum.

Şekil 2 : Yeni Cihaz Ekle

Şekil 2 : Yeni Cihaz Ekle

 

Şekil 3: Cihaz Türü

Şekil 3: Cihaz Türü

Şekil 3 teki görselde gördüğünüz gibi eklemek istediğimiz cihazı türünü seçiyoruz. TV ekleyeceğim için onu seçiyorum ve ileri devam ediyorum.

Şekil 4 : Cihaz Marka Seçimi

Şekil 4 : Cihaz Marka Seçimi

Şekil 4 deki görsel karşımıza geliyor burada cihazın markasını ister aşağı doğru kaydırarak bulabilir ya da markanızı bulun kısmından aratabilirsiniz. Neredeyse tüm markalar var mesela Regal marka tv niz varsa bu listede bulamayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ana üreticiye odaklanmanızı öneririm. Vestel markasını seçip deneme yapabilirsiniz muhtemelen olacaktır. Samsung markası üzerinden devam ediyorum. Markayı seçip ilerliyoruz.

Şekil 5 : Kumanda Test

Şekil 5 : Kumanda Test

Şekil 5 deki ekranda en önemli kısım diyebilirim. Burada kullandığımız cihazın frekansını bulmaya çalışıyoruz. Uygulama üzerindeki açma/kapatma ya da ses kısımlarına yardım alıyoruz. Cihazımızda uygulamadan verdiğimiz komutların çalışıp/çalışmadığına bakıyoruz. Eğer bir hareket yoksa “Sonraki Uzak Kumanda” diyerek bir sonrakine geçiyoruz. Doğru kumandayı bulana kadar. Bulduktan sonra “Evet, Uzaktan Kumandayı Kabul Et” butonuna dokunuyoruz.

Şekil 6 : Cihaz Adı

Şekil 6 : Cihaz Adı

Şekil 6 daki ekranımızda da eklediğimiz cihaza bir isim veriyoruz ve onaylıyoruz. Artık cihazımızı kullanabiliriz.

Sure Universal

Şekil 7 : TV Kumanda Ekranı

Evet artık kumandamızı kullanabiliriz kumanda içerisinde oldukça fazla kontrol var kurcaladıkça yeni özelliklerini keşfedebilirsiniz.

Klima Kontrolü

Şekil 8 : Klima Kumanda

Sure Universal

Ek olarak başta belirttiğim adımları takip ederek klimanızı da kontrol edebilirsiniz. Klima kontrol ekranını da şekil 8 de paylaşıyorum. Aşağıda uygulamanın Android ve IOS linklerine ulaşabilirsiniz.

Sure Universal Sayesinde Cihazlarınızı uzaktan kontrol edin.Yeni bir yazımızla tekrar karşınızdayız. Size bugün "Sure Universal" uzaktan kumanda uygulamasını tanıtacağım. Bu uygulama ile hem kızıl ötesi hemde wifi cihazlarınızı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Bu cihazların içerisinde neler mi var hemen belirteyim. TV ve Klimada kontrollünde neredeyse tüm markalar yer alıyor. Bu program ile evinizdeki ya da işyerinizdeki klima ya da TV yi bulup eklemeniz ve kontrol etmeniz gerçekten çok kolay. Sizlere bir TV ve Klima uygulamaya nasıl eklenir bunu göstermeye çalışacağım. Neleri Kontrol Edebiliyoruz TV, Set Üstü / Kablo Kutusu, Klima, AV Alıcısı, Ortam Yayıncısı, Disk Oynatıcı, Projektör, Akıllı Ev Sistemlerinizi (Yerli markalar…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

83

Özet : Sure Universal ile cihazlarınızı uzaktan kontrol edin

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Cenk Karaer

Emekli IT uzmanı, teknolojiye merak salmış, bilgi - birikimi ile beraber mobil uygulamaları tanıtarak insanlara faydalı olmaya çalışan nadide insan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...