Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > TrackID Android Mobil Uygulama Tanıtımı
TrackID-logo

TrackID Android Mobil Uygulama Tanıtımı

Çevrendeki Müziği Kolayca Tanımak için

TrackID uygulaması tam size göre. Herkes bir yerde anlık duyduğu bir şarkının kime ait olduğunu öğrenmek ister. Duyduğunuz bir parçayı arama yaptırarak tüm bilgilerine anlık erişebilirsiniz. Dinlemek istediğiniz bir müziği aratıp dinleyebilirsiniz. Android cihazlarımızda hemen el altında bulunması pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Müzik tanıma Uygulaması TrackID

İle ilgini çeken daha fazla müzik keşfet. Artistlerin öz geçmişlerini oku, müzik videoları izle, TrackIDT sıralaması ile kimin birinci olduğunu ve daha fazlasını öğrenebilirsin.

Alternatifleri bir hayli fazla olan  uygulamalar içerisinde kullanıcı ara yüzü ve pratik olması açısından tercih ettiği bir uygulama.

Bulduğunuz şarkının bir kısmını ücretsiz dinleyebilirsiniz.. TrackID’ yi Spotify uygulamasına bağlarsan bulduğun şarkıların tümünü dinleyebilir ve Spotify çalma listesine ekleyebilirsin. Ayrıca bulduğun şarkıları indirebilir veya YouTube’da müzik videolarını izleyebilirsin.

Spotify için ücretli seçenek kullanıyorsanız bu uygulama tamda size göre.

Bulunduğunuz  Yerde İnternet Erişimi Yoksa

Çevirim dışı konumunda TrackI dinlediğiniz şarkıyı kaydeder. İnternet erişimin olduğu zaman kaydettiğiniz şarkıyı tanır. Bir şarkıyı internet erişimi sorunu yaşadığınızdan ötürü bir daha asla kaçırmazsınız.

Uygulama genel olarak şık bir ilk karşılama ekranına sahip. Sağ üst köşede rakamsal sıralama sekmesinde hangi ülkeye ait HİT şarkı dinlemek istiyorsanız onu seçebileceğiniz güzel bir özellik bulunmakta. Buradan o ülkeye ait şarkıları seçerek dinleyebilirsiniz. Aynı bölümde iki sekmede en çok dinlenen ve HİT olan albümleri görmek bulmak mümkün.

Uygulama içerisinde daha önceden kayıt olmuş veya yeni kullanıcı kayıt girişi yapabilirisniz. Google veya facebook hesabınız ile giriş/kayıt yapmanız yeterli. Giriş yapma gibi bir zorunluluğu yok. Daha önceden albüm oluşturmuş iseniz ona ulaşmak için giriş yapmak gerekiyor.

Arama sekmesinden her hangi bir sanatçıya ait parçayı sanatçı ismi ile veya şarkı ismi ile arama yaptırabiliyorsunuz.

Çalmakta olan bir şarkıyı bulmak için, ana ekranda bulunan mor renkli ikona tıklayarak sesi mikrofona dinletin.  Kolayca parçaya ve sanatçısına ulaşın. Bulduğunuz şarkıyı dinleme listesine eklemek için( + ) işaretine basmanız yeterli.

Belli bir süre dinleme yaptıktan sonra arama yapıp size şarkının bilgilerini buluyor. Bu arama işleminde mevcut internet paketiniz üzerinden yapıyor. Arama ile bulduğunuz şarkıyı sevdiklerinizle paylaş butonu ile sosyal medya da paylaşabilirsiniz.

Mesaj uygulaması üzerinden sevdikleriniz link gönderimi yapabilirsiniz. O parçanın farklı versiyonlarını dinlemek için  youtube ikonuna tıklayarak açılan iç browser aracılığı ile  parçanın değişik versiyonlarını dinleyebilirsiniz.

Sony Experia kullanıcıları bu uygulama son derece aşikar. Uygulama Sony kullanıcılarına ilk kurulumla hediye geliyor.

Keyifli Seçenekler Sayesinde

  • Bir düğmeye basarak bir kaç saniye içinde şarkıyı bulur
  • Arama geçmişiniz açılış sayfasından kolayca erişilir
  • Çevirim dışı durumunda şarkıları kayıt edebilmek ve çevirim içi olunca kayıt edilmiş şarkıları tanımaya devam edebilir
  • Bulduğun şarkının doğru olduğunu teyit etmek için şarkının bir kısmını dinlenebilir
  • YouTube’da müzik videoları izlenebilir
  • Bulduğun şarkıyı Spotify’da dinlemek veya şarkıyı kaybetmemek için Spotify çalma listesine eklemek
    Şarkıyı indirmek

Uygulamayı Android Akıllı Cihazınıza İndirmek İçin

Çevrendeki Müziği Kolayca Tanımak için TrackID uygulaması tam size göre. Herkes bir yerde anlık duyduğu bir şarkının kime ait olduğunu öğrenmek ister. Duyduğunuz bir parçayı arama yaptırarak tüm bilgilerine anlık erişebilirsiniz. Dinlemek istediğiniz bir müziği aratıp dinleyebilirsiniz. Android cihazlarımızda hemen el altında bulunması pratik bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Müzik tanıma Uygulaması TrackID İle ilgini çeken daha fazla müzik keşfet. Artistlerin öz geçmişlerini oku, müzik videoları izle, TrackIDT sıralaması ile kimin birinci olduğunu ve daha fazlasını öğrenebilirsin. Alternatifleri bir hayli fazla olan  uygulamalar içerisinde kullanıcı ara yüzü ve pratik olması açısından tercih ettiği bir uygulama. Bulduğunuz şarkının bir kısmını ücretsiz…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

Özet : Çalan bir müziğin hangi sanatçıya ait olduğu ve şarkının ismini bulmak için güzel bir uygulama

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Erkan Kesici

Yüksek Lisans MIS öğrencisi, 17 yıllık programlama ve görsel tasarım konusundaki deneyimleri ile Bilişim Sektöründe Yazılım Geliştirme alanında çalışmaktadır. Farklı platformlarda yaptığı paylaşımlarla birlikte Mobil Uygulama ve Oyun incelemeleri ile boş zamanlarında sitemizde yazan deneyimli yazar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...