Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Duo Mobil Uygulama Tanıtımı
google-duo-logo

Google Duo Mobil Uygulama Tanıtımı

Google Tarafından Geliştirilen Görüntülü

Görüşme uygulaması Google Duo, Google Play markette 15 Ağustos’ ta yerini almıştı. Android platformlarında ücretsiz bir şekilde yer alan Google Duo, Amerika’da Google Play’ de ücretsiz en iyi uygulamalar listesinde birinciliğe oturdu.

Google Duo, aslında şirketin FaceTime uygulamasına ciddi rakibi diyebiliriz. Sade ara yüzü ve basit kullanımı ile öne çıkan uygulama, kişi listenizde yer alan kullanıcılarla saniyeler içerisinde görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz.

Sadece görüntülü arama için geliştirilen ve oldukça sabit çalışan sade bir uygulama. Basit ara yüzü ve bire bir görüntülü arama için geliştirilen Google Duo lider olacak gibi duruyor.

Kullanım Koşullarını ve İzinleri

 • Kabul ettikten sonra telefon numaranızı girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Telefon numaranız üzerinden sms doğrulaması yapılıyor. Doğrulama işleminden sonra uygulama telefon rehberinize erişiyor ve rehberinizdeki kişiyi seçip direk olarak arayabiliyorsunuz.
 • Google imzasını taşıyan görüntülü görüşme uygulamasının telefon numarasına ihtiyaç duyması ve sadece birebir görüşmeye izin vermesiyle FaceTime akıllara getiriyor.
 • Uygulama Knock Knock adı verilen yeni bir özelliği barındırıyor. Bu önemli özellik aramaları daha eğlenceli ve doğal hale getirmeyi başarıyor.
 • Knock Knock sayesinde görüntülü görüşmeyi yanıtlamadan arayan kişinin canlı, videolu ön izlemesini görebiliyorsunuz.
 • Türkçe çeviride Tık Tık olan özellik sayesinde sevdikleriniz önemli anlarını asla kaçırmazsınız. Tık Tık özelliğini İsterseniz ayarlar bölümünden kapatabilirsiniz.

Arka ve Ön Kamera Arasında

Görüşme esnasında geçiş yapmak, mikrofonu açıp kapatmak ve ana ekranda yer alan kamerayı değiştirmek gibi temel ayarlar mevcut. Şimdilik video görüşme desteği sunan uygulama, zaman içerisinde sadece sesli görüşme desteği de verecek.

Video görüşme esansında Wi-Fi ve mobil ağ arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu özellik görüşmenin kesilmeden devam etmesine olanak sağlayan önemli bir detayı.

Kişilerinizle Birebir Görüntülü Sohbetler

Gerçekleştirmek için tasarlanmış olan Google Duo, Android telefonunuzda vaz geçemeyeceğiniz uygulamalar arasında yerini alçaktır. Nerede olursanız olun, bağlantı hızınız, bağlantı türünüz ne olursa olsun, 720p’ye kadar ses ve video aktarımı gerçekleştirebiliyor. Doğrudan kişi listenizle görüntülü sohbet gerçekleştirebileceğiniz kaliteli bir uygulama

Ana ekranındaki video görüşme simgesine dokunduğunuz zaman rehberinizdeki kişileri listeliyor. Aramak istediğiniz kişiyi seçmeniz yeterli. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta arayacağınız kişinin de telefonunda Google Duo yüklemiş olması gerekiyor.

Google Duo kaydınızı yani telefon numaranızı silmek mümkün. Ayarlar menüsünde telefon numarasının kaydını iptal et seçeneği üzerinden yapabilirsiniz. Kayıt silindikten sonra Duo araması yapamayacak ve çağrı alamayacaksınız. İhtiyacınız olacak üzerinden mevcut.

Google Duo Sayesinde

 • Özel anları kesintisiz yaşayın. Basit, yüksek kalitede görüntülü görüşme ile sevdiklerinize daha yakın olun.
 • Yüz yüze görüşmeyi tek bir dokunuşla yapın. Cep telefonu şebekesinden kablosuz ağa zahmetsiz geçiş yaparak istediğiniz her yerde kolay kullanım.
 • Knock Knock özelliği ve videoyu ön plana çıkaran basit kullanıcı ara yüzü ile arayanın canlı ön izlemesini görün.
 • Bağlantı türü fark etmeksizin yüksek kalitede video ve çapraz platform desteği.
 • Tek bir uygulamayla, Android veya iOS kullanan tüm arkadaşlarınızla görüntülü görüşme yapın.
 • Herkes için tasarlanmış sade, güvenilir ve eğlenceli bir görüntülü görüşme uygulaması olan Google Duo kullanırken kendiniz gerçekten farklı hissedeceksiniz. Güvenliğin ön planda olduğu uygulama ile yapacağınız görüşmelerde canlılığı hissetmek size keyif verecektir.

Mobil ağ kullanırken bir veri planınızın olmasına dikkat edin. Görüşmeler bir veri planına bağlı olarak yapılacağı için ek ücretlendirmeler olabilir. Ayrıntıları operatörünüz üzerinden öğrenebilirsiniz.

Android Mobil Cihazınıza Ücretsiz Olarak İndirmek İçin

Google Tarafından Geliştirilen Görüntülü Görüşme uygulaması Google Duo, Google Play markette 15 Ağustos' ta yerini almıştı. Android platformlarında ücretsiz bir şekilde yer alan Google Duo, Amerika'da Google Play' de ücretsiz en iyi uygulamalar listesinde birinciliğe oturdu. Google Duo, aslında şirketin FaceTime uygulamasına ciddi rakibi diyebiliriz. Sade ara yüzü ve basit kullanımı ile öne çıkan uygulama, kişi listenizde yer alan kullanıcılarla saniyeler içerisinde görüntülü görüşme yapabiliyorsunuz. Sadece görüntülü arama için geliştirilen ve oldukça sabit çalışan sade bir uygulama. Basit ara yüzü ve bire bir görüntülü arama için geliştirilen Google Duo lider olacak gibi duruyor. Kullanım Koşullarını ve İzinleri Kabul ettikten sonra…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Amerika’da Google Play’ de ücretsiz en iyi uygulamalar listesinde birinci

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...