Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Diyanet Kitaplık Mobil Uygulama Tanıtımı

Diyanet Kitaplık Mobil Uygulama Tanıtımı

Diyanet İşleri Başkanlığının

Diyanet Kitaplık uygulaması ile  kendi bünyesinde yayınladığı birçok kitabı, e-Kitap olarak  akıllı cihazlarda okumak isteyenlere sunuyor.  Dini Yayınları Takip Etmek İçin Diyanet Kitaplık Uygulaması. Diyanet İşleri Başkanlığınca yayınlanan diğer kitapları da indirip okuma kolaylığı sağlıyor.

Nedir bu kitaplar;

Tabi ki ilk öncelikle kutsal kitabımız Kur’ an. Sırası ile yayınladığı tüm kitaplar uygulama içinde isim, yazar, kitap görseli ile mevcut. Okumak istediğiniz kitabı öncelikle uygulama içine indirmeniz gerekli.

Diyanet Kitaplık uygulaması içine indirilen kitap, indirilen kitaplar sekmesinde görülüyor. İndirilen kitaplar sekmesinden ‘oku’ diyerek açtığınızda e-kitap içinde okumak istediğiniz kitap otomatik olarak açılıyor.

Sayfalar arasında ister aşağıdan yukarı ister sağdan sola kaydırma yaparak okumanız mümkün.

Diyanet Kitaplık ile Kaldığınız Yeri Asla Unutmadan

  • E-Kitap içine ayraç ekleme yapabilirsiniz. Bunun için kitap sayfasında sağ üstte gözüken ayraç işaretine tıklamanız yeterli. Kaldığınız yeri böylece işaretlemiş oluyorsunuz.
  • Kitabın ilk sayfasında içindekiler, notlar, ayraçlar sekmesi mevcut. Ayraçlar sekmesini açtığınızda işaret koymuş olduğunuz sayfaları görüyorsunuz.
  • Ayraca tıkladığınız da sizi kaldığınız yere götürüyor. Birden fazla ayraç yapmanız mümkün daha sonra silebilirsiniz. Ayraca tarih ve saat de ekleyen uygulama en son ne zaman okuduğunuzu da size hatırlatıyor böylece.
  • Yine E-Kitap içinde okunan sayfada her hangi bir bölüme uzun basarsanız size bir sekme açıyor. Açılan sekme yardımı ile alıntı ekleyebilir veya o seçili yere bir not yazmanız için seçim yapıp açılan kutucuğa notunuzu yazabilirsiniz.
  • Yazdığınız bu notu, notlar sekmesinde bulabilirsiniz.

Beğendiğiniz Bir Paragrafı Yine Uzun

Basarak parmağınız ile kaydırıp seçim yapabilirsiniz. Açılan sekme yardımı ile kopyalama yaparak sosyal medya veya paylaşmak istediğiniz kişi ya da kişilere gönderebilirsiniz. Ayrıca önem derecesine göre renklendirip o şekilde kayıt edebilir sonraki okumalarınızda işaretlenmiş şekilde görebilirsiniz.

Aldığınız notları veya seçimleri kaldırmak için seçili kısma tekrar tıklamanız ve açılan sekmedeki sil işaretine basmanız yeterli. O zaman tüm aldığınız notlar ve seçimleri kaldırabilirsiniz.

Diyanet Kitaplık uygulaması bir üyelik gerektirmeyen, cihazınızda her hangi bir izne ihtiyaç duymayan basit ve kullanışlı bir e-kitap okuma uygulaması.

Diyanet Kitaplık uygulaması içinde olan tüm kitaplar ücretsiz. Kitapları satın alıp kütüphanenizde dursun istiyorsanız kitapların fiyatları da verilmiş. Uygulama üzerinden sipariş edilmese de isteyen diyanet satış sitesi üzerinden veya başka yerlerden temin edebilir.

KUR’ AN Okuma Alışkanlığı

Kazandıracak olan uygulama herkesin okuması gerektiğine inandığım kutsal kitaba erişimi kolaylaştırıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları ile herkesin akıllı cihazlarına okuma kolaylığı ile ücretsiz olarak sunulmuş. Bu şekilde güzel bir başarıya imza atılmış.

Uygulamanın içinde en başta yer alan Kur’an, uygulama içine indirilince tüm bölümlere kolaylıkla ulaşılabiliyor. Üstte bulunan sekme işaretine tıkladığınızda ayetler karşınıza geliyor. İstediğiniz ayetten başlayabilir veya orada bulunan sıra ile okuyabilirsiniz.

Meali de içinde barındırıyor. Ne zaman indirildiği gibi bilgilere de ulaşmanız kolay.

Diyanet Kitaplığın

İçinde bazı kitaplar birden fazla cilt halinde sunulmuş. Her birini indirip tüm kitapları okuyabilirsiniz.

Kitapların okunuşunu telefonunuzun ekranına göre ayarlamak için parlaklık ve punto ayarlarını değiştirmenize imkân veriyor.

Diyanet Kitaplık uygulaması sadece Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı kitaplar için okuma sağlıyor. İçinde başka bir E-Kitap okuyamazsınız.

Uygulama içi indirmeler bir veri planına tabi. Uygulama içinde hakkında sekmesine tıkladığınızda Diyanet İşleri Başkanlığının diğer uygulamalarını da görmeniz beğendiklerinizi Google Play Mazğaza üzerinden indirmeniz mümkün.

Diyanet Kitaplık Uygulaması Android mağazada Bulunmuyor. APK olarak indirip kurabileceğiniz linki MEGA olarak hemen altta.

Diyanet işleri Başkanlığı Resmi Uygulamalarını Android Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

 

Diyanet İşleri Başkanlığının Diyanet Kitaplık uygulaması ile  kendi bünyesinde yayınladığı birçok kitabı, e-Kitap olarak  akıllı cihazlarda okumak isteyenlere sunuyor.  Dini Yayınları Takip Etmek İçin Diyanet Kitaplık Uygulaması. Diyanet İşleri Başkanlığınca yayınlanan diğer kitapları da indirip okuma kolaylığı sağlıyor. Nedir bu kitaplar; Tabi ki ilk öncelikle kutsal kitabımız Kur' an. Sırası ile yayınladığı tüm kitaplar uygulama içinde isim, yazar, kitap görseli ile mevcut. Okumak istediğiniz kitabı öncelikle uygulama içine indirmeniz gerekli. Diyanet Kitaplık uygulaması içine indirilen kitap, indirilen kitaplar sekmesinde görülüyor. İndirilen kitaplar sekmesinden 'oku' diyerek açtığınızda e-kitap içinde okumak istediğiniz kitap otomatik olarak açılıyor. Sayfalar arasında ister aşağıdan yukarı ister…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

85

Özet : Kur' an ve dini yayınları okumak isteyenler için mutlaka indirilmesi gereken bir uygulama

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...