Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Play Kitaplar Mobil Uygulama Tanıtımı
play-kitaplar-logo

Play Kitaplar Mobil Uygulama Tanıtımı

En Sevdiğiniz Kitapları

Google Play Kitaplar uygulaması kullanarak okumaya ne dersiniz. Android mobil cihazlarınızdan ve veya Chrome için Play Kitaplar uygulaması ile okuyabilirsiniz.

Google Play’ de satın aldığınız kitaplarda okuma deneyiminizi geliştirmek üzere yer işaretleri, notlar ve kelime tanımları gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

Play Store’ un sahip olduğu Kitaplar bölümünden ücretli ve ücretsiz kitaplara erişebilirsiniz. Uygulama içine kitapları yükleyerek okumaya başlayabilirsiniz.

Özellikle Android işletim sistemli tablet ve e-kitap okuyucuları kitaplar bölümünden mobil cihaz sahiplerinden daha kolay bir şekilde faydalanabiliyor.

Android Markette Kitap

Satın alma ve kitap okumak için Gmail uzantılı Google hesabınız gerekli. Buraya tanımlayacağınız satın alma yöntemi sayesinde kitap satın alabilirsiniz.

Satın aldığınız tüm kitaplar bu hesabınıza tanımlanır. Böylece cihaz değişimi yapsanız bile satın aldıklarınız aynı hesap üzerinden diğer cihaza aktarılır. Böylece satın alınan kitaplar kaybolmaz ve ek ücret ödemeden okumaya devam edersiniz.

Google Play Kitaplar Servisine

 • Pdf veya Epub uzantılı e-kitaplarınızı yükleyerek istediğiniz yerden ve kitabınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulamanın sunduğu bu özellik sayesinde elinizde bulunan mobil okumaya uygun e-kitaplarınızı, ders notlarınızı okuma kolaylığı da veriyor.
 • Uygulamanın bulut depolama alanı olan Google Drive içerisine erişim izni verilmesi sayesinde yine bulutta olan kitaplarınızı rahatlıkla uygulamaya tanıtarak okumayabilirsiniz.
 • Okurken kitaplarınıza not ekleyebilir, tanımları veya çevirileri alabilir ya da kelime ve ifadeleri aratabilirsiniz. Yer işareti koyma veya kaldırma için sayfanın sağ üst köşesindeki yer işareti simgesini kullanmanız gerekiyor.
 • Okuduğunuz kitaplarda bir kelimeyi seçmek için istediğiniz kelimeye dokunun ve parmağınızı basılı tutun. Seçiminizi genişletmek için imleci iki taraftan birine doğru sürükleyin.
 • Bu işlemin ardından size seçenekler açacaktır. Açılan seçenekler sayesinde seçili bölmeye not ekleyebilir, kelimenin tanımını öğrenebilirsiniz.
 • Seçili kelimenin veya ifadenin çevirisini yapabilir, kitap içinde internette veya Wikipedia’ da arayarak daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Şimdi Oku bölümünde, son açtığınız kitapların altında, beğenebileceğiniz kitaplara ilişkin öneriler sürekli size sunulur.  Bunların ücretsiz okunabilir örneğini alabilirsiniz. Bu örnekler kitabın kısa bir özetidir.
 • Kitaplarda etkileşimli içerikler olabilir. Etkileşimli içerik olan kitaplarınızda sesi ve videoyu yürütmeye başlamak için yürüt düğmesine basmanız gerekli. Sayfayı çevirirseniz ses veya videonun yürütülmesi otomatik olarak duracaktır.
 • Ses ve video etkileşimi İnternet bağlantısı varsa yürütülebilir. Aşırı veri ücretlerinin olmaması için ses ve video akışını başlatmadan önce veri planınızı kontrol edin. Veri planınız yoksa bir kablosuz ağı tercih etmeniz yararlı olacaktır.
 • Hızlıca kitaplara göz gezdirebilirsiniz. Sayfalar arasında hızlıca geçiş yapabilir bu sayede bölümleri, yer işaretlerini ve notları atlayabilirsiniz.

Yeni Çıkanlar ve ünlü Kitap Evleri

Tarafından hazırlanan en çok satanlar listesi, ders kitapları ve ücretsiz klasikler de dâhil olmak üzere,

Google Play’ de milyonlarca kitap arasından seçim yapabilirsiniz.

Yazı tipi büyüklüğünü kolayca ayarlayabilir ve en iyi okuma deneyimi için tüm ayarları özelleştirebilirsiniz.

Çevrimiçi veya çevrimdışı okuyabilir, telefonunuzda, tabletinizde ya da bilgisayarınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Mükemmel Okuma Deneyimi İçin

 • Çevrimdışı okuyun, sayfalara yer işareti koyun, metinleri vurgulu hale getirin ve not ekleyin
 • Şık 3D sayfa çevirme özelliğini kullanırken okumaktan keyif alın.
 • Yer işaretleri, notlar ve okuma konumları telefonlarınızda, tabletlerinizde ve bilgisayarlarınızda eş zamanlı hale getirilir.
 • Kitaplar içinde arama yapın, sözlüğü kullanın, coğrafi bilgileri bulun, web sonuçlarını keşfedin ve doğrudan sayfadan Wikipedia giriş yapın.
 • Ders kitaplarını daha akıcı hale getirmek için yazı tipi, yazı tipi büyüklüğü ve sayfa düzenini seçin
 • Gündüz, gece ve sepya okuma seçeneklerinde size uygun olanı seçin.
 • Yayıncı izin verdiğinde metin okuma özelliğiyle kitapları dinleyin.
 • Play Kitaplarda oturum açtıktan sonra kendi EPUB ve PDF dokümanlarınızı yükleyin ve uygulamayı kullanarak bunları istediğiniz yerde okuyun.

Milyonlarca kitap keşfedin, kiralayabileceğiniz veya satın alabileceğiniz ders kitaplarını hemen okumaya başlayabilirsiniz. Her kitaptan ön izleme amaçlı ücretsiz okuyabileceğiniz bölümlere göz atın.

Uygulamayı Android Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

En Sevdiğiniz Kitapları Google Play Kitaplar uygulaması kullanarak okumaya ne dersiniz. Android mobil cihazlarınızdan ve veya Chrome için Play Kitaplar uygulaması ile okuyabilirsiniz. Google Play' de satın aldığınız kitaplarda okuma deneyiminizi geliştirmek üzere yer işaretleri, notlar ve kelime tanımları gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Play Store' un sahip olduğu Kitaplar bölümünden ücretli ve ücretsiz kitaplara erişebilirsiniz. Uygulama içine kitapları yükleyerek okumaya başlayabilirsiniz. Özellikle Android işletim sistemli tablet ve e-kitap okuyucuları kitaplar bölümünden mobil cihaz sahiplerinden daha kolay bir şekilde faydalanabiliyor. Android Markette Kitap Satın alma ve kitap okumak için Gmail uzantılı Google hesabınız gerekli. Buraya tanımlayacağınız satın alma…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

96

Özet : Play Store' un sahip olduğu Kitaplar bölümünden ücretli ve ücretsiz kitaplara erişebilirsiniz

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...