Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Dokümanlar Mobil Uygulama Tanıtımı
google-dokümanlar-logo

Google Dokümanlar Mobil Uygulama Tanıtımı

Hemen başlayın

Siz kullanmaya hazır olduğunuzda Google Dokümanlar da kullanılmaya hazırdır. Tarayıcınız yoluyla bir doküman oluşturmanız veya mobil cihazınıza ilişkin uygulamayı indirmeniz yeterli.

Öncelikle aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilmeniz için Google hesabınızın olması gerekiyor. Google .

hizmeti üzerinden sunulan Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar ofis programı olarak kullanılabilecek son derece yararlı uygulamalar. Google Drive uygulaması içerisinde barınan bu servisleri Google Drive olmadan da ayrı olarak çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanma şansımız var.

Çevrimdışı Kullanabilmek İçin

Uygulama açıkken ana ekran üzerinde yer alan üç noktaya dokunarak çevrimdışı sakla seçeneğini aktif etmeniz.

Diğer yöntem, çevrimdışı çalışmak istediğiniz dosya açıkken menüye giderek Çevrimdışı Sakla seçeneğini aktif etmek.

Son olarak ise detaylar kısmına girerek aynı seçeneği aktif etmeniz durumunda dokümanı çevrimdışı olarak kullanmanıza olanak sağlıyor.

Bilgisayarınızdan Chrome Web

Tarayıcısı üzerinden Gmail uzantılı hesabınızla oturum açın. Sonra yüklü bir ofis programı olmadan, tüm ofis işlemlerinizi yapabileceğiniz kullanışlı bir uygulama olarak karşımızda.

Google Docs, DOC, XLS, ODT, ODS, RTF, CSV, PPT vb. uzantılı dosyaları mobil cihazlarda açabilirsiniz. Doküman oluşturmak, düzenlemek, saklamak işlemlerini yapmanıza yardımcı olacak aynı zaman da web tabanlı bir uygulama.

Google Dokümanlar ile web üzerinden yeni doküman oluşturmak için Google .

Dokümanlarınızı dilerseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, hazırladığınız sunumları web sitenizde YouTube’ dan video ekler gibi kullanabilirsiniz.

Harflerin ve kelimelerin de ötesinde

 • Google Dokümanlar, metin ve paragrafları kolayca biçimlendirmenize yardımcı olacak akıllı düzenleme ve biçimlendirme araçları sayesinde dokümanlarınıza canlılık kazandırıyor.
 • Yüzlerce yazı tipi arasından seçim yaparak bağlantı, resim ve çizim ekleyebilirsiniz.
 • Chrome tarayıcı uzantısı veya uygulamasıyla Microsoft Word dosyalarını açabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.
 • Word dosyalarını Google Dokümanlar dosyalarına veya Google Dokümanlar dosyalarını Word dosyalarına dönüştürebilirsiniz. Bu sayede dosya biçimleriyle ilgili endişeleriniz tamamen ortadan kalkıyor.
 • Dokümanlarınıza dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman ulaşabilir, düzenleme sonrası eş zamanlı kayıt altına almak için bulut depolama alanıza kayıt edebilirsiniz.
 • Nereye giderseniz gidin, İnternet bağlantınız olmasa bile telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan dokümanlarınıza erişebilir, doküman oluşturup düzenleyebilirsiniz.
 • Tüm değişiklikleriniz yazdığınız anda otomatik olarak kaydedilir. Asla kaydet düğmesine basmanız gerekmez.
 • Aynı dokümanın eski sürümlerini tarihe ve değişiklik yapan kişiye göre sıralanmış halde görmek için düzeltme geçmişini de kullanabilirsiniz.
 • Android uygulamasından ayrılmadan Google aramalarında resim, alıntı ve metin keşfedebilir ve bunlardan ilham alabilirsiniz. Arama özelliklerinin tamamı doğrudan Dokümanlar’ da.

Sesle Yazma Özelliği Getirilen

Google Dokümanlar, aktif olarak kullananları sevindireceği bu yeniliği ile bundan sonra konuşarak yazı yazdırılabilecek.

Google’ın bu yeniliği sürekli olarak yazı yazan kişileri oldukça sevindirecek. 2015 Eylül ayında tanıtılan özellik tüm kullanıcılara açık hale getirildi. Klavye kullanmadan sesli komutlar yardımıyla Google Dokümanlar’ a yazı yazılabilecek. Sesli komut ile yazı yazma özelliği Google Drive üzerinde kayıtlı bütün dokümanlar için geçerli durumda. Metin düzenlemesi de sesli komutlar yardımıyla yapılabiliyor.

Google’ın bu yeniliği ile klavyesiz hâkimiyet sağlaması en dikkat çekici özellik olarak ön plana çıkıyor. Google Dokümanlar menüsünde yer alan Araçlar panelinden Sesle Yazma özelliğini aktif hale getirdikten sonra konuşulanlar otomatik olarak yazılıyor. Aynı zamanda ortala, kopyala ve yapıştır gibi düzenleme komutları da sesli olarak algılanıyor.

Öte yandan nokta, virgül, ünlem işareti, yeni satır ve yeni paragraf komutları da noktalama işaretleri komutu olarak kullanılıyor.

Eklentileri Kullanarak Dokümanlar

Deneyiminizi daha ileri bir seviyeye taşıyın. Etiketler ve ad etiketleri oluşturup yazdırmak için deneyin.   Başka neler .

Ücretsiz Google Dokümanlar

 • Uygulamasıyla Android telefonunuzdan veya tabletinizden doküman oluşturabilirsiniz, düzenleyip diğer kullanıcılarla bu dokümanlar üzerinde ortak çalışma yapabilirsiniz.
 • Google Dokümanlar ile yapabilecekleriniz:
 • Yeni doküman oluşturabilir web tarayıcısı ya da başka bir cihazda oluşturulmuş dokümanları düzenleyebilirsiniz.
 • Doküman paylaşabilir ve diğer kullanıcılarla aynı anda aynı doküman üzerinde birlikte çalışabilirsiniz.
 • Microsoft Word dokümanlarını açabilir, düzenleyebilir ve kaydedebilirsiniz.
 • İnternet bağlantınız olmadığında dahi işlerinizi her zaman yapabilirsiniz.
 • Yorum ekleyebilir ve yorumlara yanıt verebilirsiniz.

Asla çalışmanızı kaybetme endişesi taşımazsınız; her şey daha siz yazarken otomatik olarak kaydedilir.

Uygulamanın Android Mobil Sürümünü İndirmek için

Hemen başlayın Siz kullanmaya hazır olduğunuzda Google Dokümanlar da kullanılmaya hazırdır. Tarayıcınız yoluyla bir doküman oluşturmanız veya mobil cihazınıza ilişkin uygulamayı indirmeniz yeterli. Öncelikle aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilmeniz için Google hesabınızın olması gerekiyor. Google . hizmeti üzerinden sunulan Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar ofis programı olarak kullanılabilecek son derece yararlı uygulamalar. Google Drive uygulaması içerisinde barınan bu servisleri Google Drive olmadan da ayrı olarak çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kullanma şansımız var. Çevrimdışı Kullanabilmek İçin Uygulama açıkken ana ekran üzerinde yer alan üç noktaya dokunarak çevrimdışı sakla seçeneğini aktif etmeniz. Diğer yöntem, çevrimdışı çalışmak istediğiniz dosya açıkken menüye…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Siz kullanmaya hazır olduğunuzda Google Dokümanlar da kullanılmaya hazırdır

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...