Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > McAfee Mobil Uygulama Tanıtımı
mcafee-logo

McAfee Mobil Uygulama Tanıtımı

McAfee ile Maksimum Koruma

ÜCRETSİZ olarak akıllı cihazlarda kullanıma sunulan McAfee Mobile Security. Intel Security tarafından ödüllü Hırsızlık Koruması, Cihaz Bulma, Uygulama Gizliliği Koruması. Antivirüs, Performans Optimizasyonu ve Güvenlik özellikleriyle Android telefonunuzu veya tabletinizi korur ve cihazın performansını artırır. Bilgisayarlardan akıllı cihazlara geçiş yaparak güvenlik konusunda kullanıcılara hizmet vermeye devam eden McAfee uygulamasını sizler için inceledik.

Uygulamayı akıllı cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanmak için geçerli mail ve ASLA unutulmaması gereken bir şifre gerekli. Mail adresinize gelen üyelik onay mesajından sonra kullanıma açılıyor.

Hırsızlık Koruması ve Güvenlik

Özelliği ile Android cihazınızı eşleştirin. Uzaktan kilitleme, alarm, ve pilinizin performansını kontrol edin. Mobil zararlı yazılım ve wi-fi saldırısı uyarıları ile cihazınızı sürekli koruyun.

CaptureCam ( Ön kamera ile yapılan çekim) ile kayıp cihazınızı elinde tutan kişinin fotoğrafını çeker. Ardından cihazın konumunu da ekleyerek e-postayla size gönderir.

Konum Bulma, İzleme ve Alarm yardımı ile .

Cihazın Konumunu Haritada Görebilir

 • Uzaktan bir alarm komutu gönderebilir veya adım adım yardım alabilirsiniz. Bu işlemde uzatan erişim ile cihazı tamamen kilitlemenin yanında asla açılamayacak hale bile getirebilirsiniz. Açmak isteyenler sizin belirlediğiniz şifreyi girmek zorunda.
 • Kaldırma Koruması ile Tabletinizi veya cep telefonunuzu çalan kişinin uygulamayı kaldırmasını engelleyin. Bu özellik açık olduğu takdirde cihazınız da hiç kimse bir işlem yapamaz.
 • Yapılmak istenen her işlemde şifre isteyeceği için o şifre girilmeden değişim yapılamaz. Cihaz fabrika ayarlarına döndürülmek istendiğinde yine bu işlemin yapılabilmesi için McAfee şifresinin girilmesi gerekmekte.
 • Bir şekilde cihazın tamamen formatlandığını düşünelim bu durumda cihaz açıldığı anda halen sizin kontrolünüzde olmaya devam ediyor. Cihazın İMEİ numarası sistemde kalıyor. Sim kart değişimi yapılmış olma ihtimalini dikkate alıyor.
 • Size tüm bilgileri mail ile veya sisteme tanıttığınız başka bir cep telefonu numarasına SMS ile bildiriyor. Yine sisteme tanıttığınız farklı bir mail adresine de eş zamanlı olarak bu bilgileri iletiyor.
 • Cihazınızı satmadan önce kurulu olan akıllı cihazdan tüm bu özelliklerin önceden kapatılması cihazın sistem kaydının silinmesi gerekiyor. Aksi durumda alıcı sorun yaşayabilir.

S.O.S: Pil Bitmeden Önce Cihazın

Bulunduğu en son konumu kaydeder. Veri Yedekleme ve Geri Yükleme ile Kişileri ve SMS’ lerinizi yedekleyip yeni cep telefonunuza geri yükleyin.

Bu özelliği bazı sürümleri kapsamıyor. Çağrı ve SMS Engelleyici ile SMS geri yükleme özelliği Android 4.4 (KitKat) ve üstü ile çalışan cihazlarda kullanılamıyor. Belirli özellikleri kullanırken yurt içi veya yurt dışı SMS ücreti alınabilir dikkatli olmak gerekir.

Gizlilik

Diğer kullanıcıların cihazınızda hangi uygulamaları görebileceğini kontrol edin. Gizliliğinizi korumak için cihazınızda kişisel bilgilerinizi içeren uygulamaları kilitleyin.

Kişisel verilerinizi riske atabilecek uygulamaları saptayın, istenmeyen çağrıları, numaraları ve kısa mesajları engelleyin bunlar için sizden cihaza erişim izni isteyecektir. Bu izinleri vermeniz gerekiyor.

Performans Optimizasyonu

 • Widget cihaz masa üstüne aldığınızda Güvenlik durumunuzla ilgili her an bilgi alıp ve sorunları tek dokunuşla düzeltebilirsiniz.
 • Pilinizi Optimize edin kalan pil ömrünü doğru olarak tahmin eder ve cihazınızın daha uzun süre çalışmasına yardımcı olur.
 • Bellekte (RAM) yer açın, cihazınızın daha hızlı çalışmasını sağlayın ve enerji tasarrufu yapın
 • İstemediğiniz dosyaları ve uygulamaları kaldırarak depolama alanında yer açın
 • Sınırlar belirleyin, veri kullanımınızı izleyin ve aşırı pil tüketen uygulamalarınızı saptayın.

Antivirüs ve Web Koruması

Özelliği ile dosyalarda, SMS’ lerde, SD kartlarda, uygulamalarda ve internetten indirilen dosyalarda malware taraması yapar. Malware’ leri gerçek zamanlı olarak saptar.
Güvenli İnternet Erişimi ile riskli sitelere erişimi engeller

Wi-Fi Güvenliği ile ARP sahte web sitesi saldırılarından ve güvenli olmayan Wi-Fi ağlarından korur.

Kullanımda antivürüs uygulamaları arasında dünya genelinde ciddi ödüller alan McAfee ile sınırsız güvende olun. Ücretli seçeneğinde çok daha fazla özelliği var. Yıllık olarak 29 tl den başlayan fiyat seçenekleri ile sunulmakta.

McAfee Uygulamasını Android Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

McAfee ile Maksimum Koruma ÜCRETSİZ olarak akıllı cihazlarda kullanıma sunulan McAfee Mobile Security. Intel Security tarafından ödüllü Hırsızlık Koruması, Cihaz Bulma, Uygulama Gizliliği Koruması. Antivirüs, Performans Optimizasyonu ve Güvenlik özellikleriyle Android telefonunuzu veya tabletinizi korur ve cihazın performansını artırır. Bilgisayarlardan akıllı cihazlara geçiş yaparak güvenlik konusunda kullanıcılara hizmet vermeye devam eden McAfee uygulamasını sizler için inceledik. Uygulamayı akıllı cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanmak için geçerli mail ve ASLA unutulmaması gereken bir şifre gerekli. Mail adresinize gelen üyelik onay mesajından sonra kullanıma açılıyor. Hırsızlık Koruması ve Güvenlik Özelliği ile Android cihazınızı eşleştirin. Uzaktan kilitleme, alarm, ve pilinizin performansını…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

93

Özet : McAfee ile mobil cihazlarınıza maksimum güvenlik sağlayabileceğiniz İntel Security ödüllü ve aynı zamanda ücretsiz olarak sunulan uygulama

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...