Anasayfa > Alışveriş > GittiGidiyor Mobil Uygulama Tanıtımı
gittigidiyor-logo

GittiGidiyor Mobil Uygulama Tanıtımı

eBay Desteği Olan

GittiGidiyor com , alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-Ticaret sitesidir. Aynı zamanda sıfır risk sistemi ile alıcıları ve satıcıları koruyan bir ödeme-onay sistemi geliştirerek güvenli satış sistemine öncülük etti.

GittiGidiyor her gün, cep telefonu, fotoğraf makinesi, bilgisayar, giyim, mücevher. Aynı zamanda para, pul, plak, eski kitap ve dergi benzeri koleksiyon malzemelerine kadar binlerce kategoride ürün satışa sunulmaktadır.

2007 yılı Mayıs ayında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi , GittiGidiyor’ a ortak oldu.  Daha sonra %93 hissesini satın alarak bünyesine dâhil etti.

Sıfır Risk Nedir?

Bu sistem sayesinde bir alıcı ürünü satın aldığında ürün bedeli GittiGidiyor güvenli havuz hesabına aktarılıyor. Siz ürünü alıcıya kargolayıp kargo bilgilerini Bana Özel sayfanız üzerinden sisteme giriyorsunuz.

Alıcı ürünü teslim alıp onay verdiğinde ürün bedeli GittiGidiyor’ un havuz hesabından sizin hesabınıza aktarılır. Alışverişlere %100 güvence sağlayan bu sistem sayesinde milyonlarca işlem sorunsuz gerçekleşmektedir.

Satıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde alıcı ürüne onay verdikten sonraki ilk iş günü sattığınız ürünün bedeli banka hesabınıza aktarılır. Ürününüz ve paranız GittiGidiyor güvencesi altında olur.
Alıcıysanız; Sıfır Risk sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.

Mobil ile Anında Satış Daha Çok Kazanç

Sadece web’ den değil, mobil site, ücretsiz IOS ve Android uygulamalarıyla dilediğiniz her yerden satış yapabilir, siparişlerinizi yönetebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri ekibinden 7/24 hizmet alabilirsiniz.

GittiGidiyor ile Satış Yapmak

 • İlk adımda ürününüzü satışa çıkaracağınız kategoriyi belirlemelisiniz. Doğru kategoriyi ürününüzün ismini yazarak bulabilir veya kategori listesinden seçim yapabilirsiniz.
 • Bu aşamada sırasıyla satışa çıkaracağınız ürün adedini, ürün özelliklerini, fotoğraflarını sisteme girin ve ürünün fiyatını belirleyin.
 • Kargo bilgileri kısmında, kargo ücretini kimin ödeyeceğini, ürünün nereden kargo yapılacağını, kargo şirketini ve kargo ücretini seçin.
 • Unutmayın, kargo ücreti satıcıya ait olan ürünlerin satılma oranı daha fazladır.
 • Bu adımda ürün sayfanızın nasıl görüneceğini kontrol edin.
 • Ürün bilgilerinin ve kargo detaylarının doğru olduğundan emin olun.
 • Değiştirmek istediğiniz alan varsa düzenle sekmesinden yapabilirsiniz, yoksa sonraki adıma geçebilirsiniz.
 • Ekstra Özellikler bölümünden ürününüzü daha çarpıcı hale getirecek özellikleri ekleyerek ürününüzü satışa çıkarabilir veya taslak olarak kaydedebilirsiniz. Taslak olarak kaydettiğiniz ve yarım kalan satışlarınızı, satış formunun ilk adımında bulabilirsiniz. Yarım kalan ve hazır taslaklarınızdan yararlanarak hızlıca ürün listeleyebilirsiniz.
 • Ekstra özellikler, ürününüzü daha dikkat çekici hale getiren seçeneklerdir. Son aşamada, istediğiniz ekstra özellikleri ekleyerek ürününüzü satışa çıkarabilirsiniz.

Satış Sonrası Yapılması Gerekenler

 • Ürününüz satıldığında alıcının adres ve irtibat bilgileri e-posta yoluyla size iletilir. Ayrıca Bana Özel/Durum sayfanızdan da bu bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Ürün sayfasında belirttiğiniz süre içinde ürünü kargoya verin.
 • Ürünü kargoya verdikten sonra kargo takip bilgilerini Bana Özel/Durum sayfanızdan sisteme girin.
 • Satılan ürünün satış kodunu Bana Özel/Durum sayfanızdan öğrenin.
 • Ürünü kargoya verdiğinizde satış kodunu kargo görevlisine söyleyin ve GittiGidiyor gönderisi olduğunu hatırlatın.
 • Ürün kargoya verildiğinde kargo bilgileri GittiGidiyor ‘un sistemine otomatik olarak tanımlanacaktır. Bu sayede siz ve alıcı kargoyu Bana Özel sayfanızdan takip edebilirsiniz.

Ürünü gönderdiğiniz tarihten sonra alıcının ürünü onaylaması için 3 iş günü süresi vardır. Alıcının onayını takip eden ilk iş günü ürün bedeli üyelik bilgilerinize tanımlı banka hesabınıza aktarılır. Alıcı 3 iş günü içinde onay vermezse Bana Özel/Durum sayfanızda onay hatırlat linki çıkar. Bu link üzerinden alıcıya onay hatırlatma uyarısı göndererek ürünün 24 saat içinde otomatik olarak onaylanmasını sağlayabilirsiniz.

Alışveriş sonrası Bana Özel/Durum sayfasından, satış yaptığınız kullanıcıya puan-yorum verin ve kendisinden alışverişi puan ve yorum vererek değerlendirmesini isteyin. Alıcılardan aldığınız olumlu puan ve yorumlar yeni müşteriler kazanmanızı sağlayacaktır.

Komisyon ve Güvenlik

,  GittiGidiyor’ da bir ürünü satışa koymak için ödenen ürün sergileme ücretidir.

GittiGidiyor’da kredi kartı ve banka kartı kullanımında en son geliştirilen şifreleme yöntemleri 128 bit SSL kullanılmakta. Çalıntı kart numarası kullanımını engelleyen CVC2 kimlik kontrolü uygulaması ile ödeme altyapısında %100 güvenlik sağlanmaktadır.

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

eBay Desteği Olan GittiGidiyor com , alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-Ticaret sitesidir. Aynı zamanda sıfır risk sistemi ile alıcıları ve satıcıları koruyan bir ödeme-onay sistemi geliştirerek güvenli satış sistemine öncülük etti. GittiGidiyor her gün, cep telefonu, fotoğraf makinesi, bilgisayar, giyim, mücevher. Aynı zamanda para, pul, plak, eski kitap ve dergi benzeri koleksiyon malzemelerine kadar binlerce kategoride ürün satışa sunulmaktadır. 2007 yılı Mayıs ayında dünyanın en büyük e-ticaret sitesi , GittiGidiyor' a ortak oldu.  Daha sonra %93 hissesini satın alarak bünyesine dâhil etti. Sıfır Risk Nedir? Bu sistem sayesinde bir alıcı ürünü satın aldığında ürün bedeli GittiGidiyor güvenli…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : GittiGidiyor alıcılarla satıcıları buluşturan bir e-Ticaret sitesidir,

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*