Anasayfa > Alışveriş > Letgo Mobil uygulama tanıtımı
letgo-logo

Letgo Mobil uygulama tanıtımı

Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz

Letgo  ile kullanmadığınız eşyalarınızı satarak kolayca para kazanabilir veya milyonlarca ürünü çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Elektronik ürünler, oyunlar, kıyafetler, arabalar, mobilya, dekorasyon ve çok daha fazlasını Letgo’ da bulabilirsiniz.

Web sitelerinde kampanya ilanı kovalamak yerine alışverişi ucuza getirmenin yolu size en yakın çevrimiçi ikinci el pazarı olan Letgo. Dünya çapında milyonlarca insan her gün yüz binlerce ürün satıyor ve satın alıyor. Bu sayede hiçbir yerde bulamayacağınız çeşit çeşit ürünlere ulaşabiliyorsunuz.

İkinci el alışverişler için geliştirilmiş Letgo “atsan atılmaz, satsan satılmaz” eşyalarınızı bulunduğunuz çevrede kolayca satabileceğiniz mobil bir uygulama. Letgo web sitesi üzerinden, bilgisayarla ilan verme seçeneği sunmuyor.

İlan vermek için, iOS ya da Android için Letgo mobil uygulamasını kullanmak zorundasınız. Ürün aramak, alıcı ve satıcılarla mesajlaşmak, yeni bir hesap açmak ya da hesabına giriş yapmak için Letgo kullanabilirsiniz.

Letgo ile Kolay Satılsın

Yöntem oldukça kolay. Uygulamayı indirip ücretsiz olarak hesap oluşturduktan sonra satmak istediğiniz eşyanın fotoğrafını çekip siteye koyuyorsunuz. Ürüne ait gerçek fotoğraflar olmasına özen gösterin. Satmak istediğiniz ürünün resmini çeker çekmez devreye giren “görüntü tanımlama teknolojisi” .

Ürünün ne olduğunu anlayan yapay zekâsı sayesinde ürüne en uygun başlığı otomatik olarak seçiyor. Böylece, ürününü listelemek için ek bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Üstelik Letgo bu teknolojiye sahip ilk ve tek ikinci el alış/satış uygulaması olarak dikkatleri üzerinde topluyor.

Sonrasında satın almak isteyenlerle mesajlaşıyor, pazarlık yapıyor, orta yolda buluşmaya çalışıyorsunuz. Letgo size bulunduğunuz yerdeki en popüler ürünleri ilk sırada gösteriyor.

İster yakınınızdaki ürünleri keşfedin, isterseniz almayı planladığınız ürüne arama yaparak ulaşabilirsiniz. Alıcılar ve satıcılar uygulama üzerinden anında sohbet edebiliyor. Lokasyon özellikli çalıştığı için, anlaştığınız kişi ile yüz yüze buluşarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Ürün satmaya ve almaya başlamadan önce, telefonunuzun GPS ayarlarını açıp Letgo uygulamasının erişimine izin verin. Almak veya satmak istediğiniz ürün bulunduğunuz konumda gözükebilsin.

Lego’yu özel kılan, ikinci el eşyaları alıp satma işlemlerini bulunduğunuz çevrede veya mahallende gerçekleştirebilmenizdir. Bu durumda Letgo hiçbir zaman açık adresinizi göstermeyeceğini taahhüt ediyor.

Letgo tamamen ücretsiz bir satış sistemi. Eşyalarını satmak isteyenlerin veya almak isteyenlerin alışverişlerinden herhangi bir komisyon almıyor. Nedeni hakkında bir bilgiye ulaşamadım.

Bir sürü söylentiden ibaret yayınlar ortalıkta dolaşmakta ama zaman gösterecek deyip şimdilik bu konunun üzerinde durmadık.

Tavsiye Edilen Güvenlik Tedbirleri

Tabi bu aşamada dikkat edilmesi gereken güvenlik olayları var.

  • İnternet üzerinden bir şeyler alıp satarken, gerekli önlemleri mutlaka almak gerekiyor.
  • Ürün alışveriş sürecini tamamlamak için halka açık bir yer seçerek görüşmeyi yüz yüze gerçekleştirin.
  • Mobilya gibi daha büyük ürünler için, bazen alıcı veya satıcıyla ev ortamında görüşmeniz gerekebilir. Bu durumlarda alıcı ya da satıcı olarak yanınızda mutlaka başka birileri de olsun.
  • Alacağınız ürünü görmeden banka çeklerini asla kabul etmeyin. Başka kullanıcılara Western Union, EFT ve havale göndermeyin.
  • Bir alışverişi tamamlamanın en iyi yolu ürün ve ödeme takasını aynı zamanda gerçekleştirmektir.
  • Ödeme yapmadan önce ürünün, satıcının tanımı ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin ve mutlaka çalıştırıp deneyin.
  • Hayatın olağan akışına aykırı öneri veya istekte bulunan kullanıcılara dikkat edin.
  • Kataloglardan alınmış veya kullanıcı tarafından çekilmediği belli olan fotoğrafları bulunan ürünlere dikkat edin. Ürünlerin gerçek fotoğrafı değil ise veya gerçek olamayacak kadar iyiyse, muhtemelen gerçek değildir.
  • Her zaman satıcı iseniz alıcının, alıcı iseniz satıcının görünüş (Profil) sayfasını kontrol edin.

Haydi, Sende Letgo’ ya Katıl 

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Atsan Atılmaz Satsan Satılmaz Letgo  ile kullanmadığınız eşyalarınızı satarak kolayca para kazanabilir veya milyonlarca ürünü çok uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Elektronik ürünler, oyunlar, kıyafetler, arabalar, mobilya, dekorasyon ve çok daha fazlasını Letgo' da bulabilirsiniz. Web sitelerinde kampanya ilanı kovalamak yerine alışverişi ucuza getirmenin yolu size en yakın çevrimiçi ikinci el pazarı olan Letgo. Dünya çapında milyonlarca insan her gün yüz binlerce ürün satıyor ve satın alıyor. Bu sayede hiçbir yerde bulamayacağınız çeşit çeşit ürünlere ulaşabiliyorsunuz. İkinci el alışverişler için geliştirilmiş Letgo "atsan atılmaz, satsan satılmaz" eşyalarınızı bulunduğunuz çevrede kolayca satabileceğiniz mobil bir uygulama. Letgo web sitesi üzerinden, bilgisayarla ilan verme…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

90

Kullanıcı Oylaması: 3.18 ( 2 oy)

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*