Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Araçlar > Google Çeviri Mobil Uygulama Tanıtımı
google-translate-logo

Google Çeviri Mobil Uygulama Tanıtımı

Rakibi Zor Bulunur Tercüme

Uygulamalarından bir tanesi ve belki de en sık kullanılan Google Çeviri özellikle Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının tercih ediyor. Google Translate’ de yapılan güncellemeleri öncelikli olarak almaları sayesinde, çevrimdışı hizmeti kullanmak da mümkün hale geldi.

Uygulamanın çevrimdışı çeviri özelliğinden faydalanmak için öncelikle dil paketini indirmek gerekiyor. Desteklediği ve tercih etiğiniz dil paketini indirdikten sonra Google Çeviri uygulamasının,

Android sürümünde bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan tercüme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Google Çeviri Kullanarak

Bir metni farklı diller arasında çevirebilir, bu işlemi farklı seçeneklerle yapmanın keyfine varın.

Mobil cihaz Google Çeviri uygulamasını indirerek metin, el yazısı, fotoğraf ve konuşmaları anında istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Android cihazlarınızda aldığınız kısa mesajları çevirebilirsiniz web sayfalarından kopyaladığınız metni veya dokümanları çevirmek uygulama ile oldukça basit.

Çevirmek istediğiniz kelimeleri ve kelime öbeklerini telefonunuza konuşarak yapabilirsiniz.

Klavyeyle üzerinden 90 dilde çeviri yapmak için metni yazarak veya başka bir metinden kopyala yapıştır yaparak çözün.

Kameranızı kullanarak çeviri yapmak isterseniz, bazı dillerde bir metni çevirmek için telefonunuzun kamerasını metne doğru tutmanız yeterlidir. Küçük, kötü aydınlatılmış veya biçimlendirilmiş metin çevirilerinin doğruluk oranı daha düşük olabilir.

Çeviri Uygulamasını Açın

Sonrasında çevrilmesini istediğiniz dili sol sekmeden belirleyin. Hangi dile çevrilmesini istiyorsanız o dili sağ sekmeden seçin ve metni ortada bulunan boşluğa yazın veya kopyalayın.

Konuşarak bir çeviri yapacaksanız öncesinde ses dil paketini indirin ve ardından cihazınızın mikrofonu aracılığı ile konuşarak çeviriye başlayın.

Anında çeviri kullanılamıyorsa veya dili indiremezseniz Fotoğraf çek simgesine dokunarak çevirmek istediğiniz metni parmağınızla vurgulayın ardından çevirin.

Çevirileri deyimler sözlüğüne kaydedin böylece geçmişte kullandığınız çevirileri deyimler sözlüğünde saklayabilirsiniz. Deyimler sözlüğünüzdeki çevirileri İnternet’e bağlı olmasanız da görebilirsiniz.

Çevrimdışı özellik sadece Android cihazlarda ve dil paketi indirilmiş ise geçerlidir.

Sadece Metin Çevirisinde Değil

Sitenizi başka bir dilde göstermek isterseniz kullanarak ziyaretçilere web sayfanızın çevrilmiş bir sürümünü gösterebilirsiniz.

Eklentiyi sitenize ekleme Web Sitesi Çevirmeni ayar sayfasını ziyaret edin. Hemen şimdi web sitenize ekleyin sekmesine tıklayın. Ardından sırayla ilgili yönergeleri yapın.

Ziyaretçilerinize sitenizin çevrilmiş bir sürümüne göndermek için

web adresinizin sonuna “#googtrans” kodunu ve parantez için bir veya daha fazla dil kodunu ekleyin. Örneğin, sitenizi İngilizce ve Fransızca dillerinde göstermek için “#googtrans(en|fr)” kodunu ekleyin.

Not: Web Sitesi Çevirmeni eklentisini bir şirket intranet sayfasına eklemeden önce sistem yöneticinize danışın. Eklentinin, çevrilmesi amacıyla sayfayı gönderirken kullandığı bağlantı güvenli olmayacaktır.

Not: Eklenti birçok dilde çalışır, ancak tüm dillerde çalışmaz.

Uygulamanın Genel Özellikleri Arasında

  • Klavyeyle yazarak 103 dil arasında çeviri yapın
  • Herhangi bir uygulamadaki metne dokunun kopyalayın, çevirisini açılan pencerede görün
  • İnternet bağlantısı olmadan 52 dilde çeviri yapın
  • Anında kamera çevirisi sayesinde 29 dilde metni çevirmek için kameranızı kullanın
  • Kamera Modunda 37 dilde daha yüksek kalitede çeviri için metnin fotoğraflarını çekin
  • Konuşma Modu sayesinde 32 dilde iki yönlü anında konuşma çevirisi yapın
  • El Yazısı ile 93 dilde, klavye kullanmak yerine karakterler çizerek çeviri yapın
  • Deyimler Sözlüğü ekleme yaparak herhangi bir dilde ileride başvurmak üzere çevirilere yıldız verin ve kaydedin.

Çevirinin desteklendiği dil çiftleri, ses dillerini, kamera dilleri gibi tüm dil seçenekleri için uygulamanın incelemenizi öneriyoruz.

Google Çeviri Uygulamasının Mobil Seçeneğini İndirmek İçin 

Rakibi Zor Bulunur Tercüme Uygulamalarından bir tanesi ve belki de en sık kullanılan Google Çeviri özellikle Android akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının tercih ediyor. Google Translate' de yapılan güncellemeleri öncelikli olarak almaları sayesinde, çevrimdışı hizmeti kullanmak da mümkün hale geldi. Uygulamanın çevrimdışı çeviri özelliğinden faydalanmak için öncelikle dil paketini indirmek gerekiyor. Desteklediği ve tercih etiğiniz dil paketini indirdikten sonra Google Çeviri uygulamasının, Android sürümünde bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan tercüme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Google Çeviri Kullanarak Bir metni farklı diller arasında çevirebilir, bu işlemi farklı seçeneklerle yapmanın keyfine varın. Mobil cihaz Google Çeviri uygulamasını indirerek metin, el…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

97

Özet : Konuşarak çeviri, Fotoğraf çekerek çevirin.Karar sizin

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...