Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Fotoğrafçılık > Google Fotoğraf Mobil Uygulama Tanıtımı
Google Fotoğraf

Google Fotoğraf Mobil Uygulama Tanıtımı

Google Tarafından Hizmete Sunulan

Google Fotoğraf uygulaması 2015 Mayıs ayı sonlarında çıkardığı yeni fotoğraf ve video depolama servisi ve bir fotoğraf galerisidir. Google Fotoğraf günümüzün fotoğraf çekim biçimlerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Fotoğraf ve videolarınız otomatik olarak yedeklenip organize edilir. Bu sayede telefonunuzdaki depolama alanının tükenmesi gibi bir endişeye kapılmazsınız.

Fotoğraf ve videolarınızı daha hızlı bulup paylaşabilirsiniz. Güvenle yedeklenen fotoğraflar tek bir dokunuşla cihazınızın depolama alanından Google Fotoğraf uygulaması ile kaldırılabilir.

Google Fotoğraf Web ve Mobil Uygulamalar

  • Üzerinde hizmet veren yeni fotoğraf uygulaması Google Fotoğraf standart galeri uygulaması yerine kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda tüm fotoğraflarınızı ücretsiz olarak depolama imkânı sunuyor.
  • Google Fotoğraf uygulaması mobil cihazınız üzerinde boş depolama alanı açmanızı yardımcı oluyor. Fotoğraflarınızı düzenleyip yerel olarak cihazınızda bulunan fotoğraf ve videoları tespit ediyor.
  • Aynı zamanda birden fazla sayıda kopyası bulunan fotoğraf ve videoları silmenize olanak sağlıyor. Böylece cihazınızda boş yer açabilen uygulama düşük hafıza alanına sahip mobil cihaz kullanıcılarına boş alan oluşturuyor.

Ücretsiz ve Sınırsız Depolama Alanı

Sayesinde 16 MP ve 1080p HD’ ye kadar fotoğraf ve videoları sınırsız ve yüksek kalitede yedekleyin. Bu fotoğraflara ve videolara istediğiniz telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişebilirsiniz. Fotoğraflarınız güvendedir ve her zaman elinizin altındadır   erişebilirsiniz.

Google’ın yapmış olduğu sıkıştırmadan sonra ortaya çıkan,

Fotoğraf ve video kalitelerine normal gözle ve bilmeden baktığınızda aradaki kalite farkını anlayabilmeniz çok zor.

Windows veya Mac bilgisayarınızdan ve bilgisayarınıza her telefon, fotoğraf makinesi veya hafıza kartı bağladığınızda fotoğraf ve videolarınızı otomatik yedekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınıza Hayat Verin

  • Fotoğraflarınızdan otomatik olarak oluşturulmuş filmler, kolajlar, animasyonlar, panoramalar vb. alın. İsterseniz bunları kolayca kendiniz de oluşturabilirsiniz.
  • Gelişmiş düzenleme sayesinde fotoğraflarınızı güzelleştirmek ve onlara hayat vermek için sezgisel ve güçlü düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.  Işık, karşıtlık, renk ve vinyet ayarlaması yapın. Fotoğraflarınızın tek bir dokunuşla harika görünmesini sağlamak için 14 yenilikçi fotoğraf filtresi arasından seçim yapın.
  • Akıllı otomatik albümleri zahmetsizce oluşturup daha iyi hikâyeler anlatın. Bir etkinlik veya gezi sonrasında, en iyi fotoğraf karelerinizi içeren yeni bir albümü otomatik olarak oluşturun. Ardından diğer kullanıcıları fotoğraflarını eklemeye davet edin.
  • Birkaç saniyede fotoğraf göndermenin keyfine varın. Kotanızı kısa mesajla ve e-postayla fotoğraf göndererek harcamayın. Direk uygulama içinden istediğiniz kişi, e-posta adresi veya telefon numarasıyla anında fotoğraf paylaşabilirsiniz.
  • Geçen yıl çektiğiniz fotoğraflardan oluşturulmuş anılarınızı yeniden yaşamak hiç olmadığı kadar kolay.
  • Herkesi bir araya toplayın, paylaşılan albümleri kullanarak arkadaşlarınız ve ailenizle fotoğrafları bir araya toplayın. Böylece her biriniz hangi cihazı kullanırsanız kullanın hiçbir anı kaçırmazsınız.

Alanına daha önceden yüklediğiniz fotoğraflarınızı Google Fotoğraf içine taşıyarak tek yerden görünmesini sağlayabilirsiniz. Google Fotoğraf uygulaması telefonunuzdaki kamera ile çekilen tüm fotoğrafları otomatik olarak algılar Google Fotoğraflar içerisine yedekler.

Dilerseniz cihazınızdaki yedeklenecek başka uygulamalar tarafından kullanılan fotoğraf ve video klasörlerini menüdeki Cihaz klasörleri bölümünden belirleyebilir onlarında yedeğini alabilirisiniz.

Uygulama sol menüsünü açıp Ayarlar sekmesine dokunun. Yedekleyin ve Senkronize Edin seçeneğini açık konuma getirip uygulamayı bir Google hesabı ile etkinleştirdikten sonra çektiğiniz tüm fotoğrafları yedekleyebilirsiniz.

Google Fotoğraflara yüklemiş olduğunuz fotoğraflar siz silmedikçe silinmezler. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın siz paylaşmayı seçmediğiniz sürece gizli kalacak ve kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

Bu işlemi Manuel Olarak Yapmak için.

Google Fotoğraflar ekranında bir fotoğrafın üzerine basılı tutun. Yedeklemek istediğiniz fotoğrafların üzerine sırayla tıklayarak mavi tik atın.

Bu şekilde fotoğraflar seçili iken sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

Açılan menüde Şimdi Yedekle butonuna dokunun. Artık diğer cihazlarınızdan ya da bilgisayardan fotoğraflarınıza erişebilirsiniz.

Uygulamayı Android Akıllı Cihazlarınıza Kurmak İçin

Google Tarafından Hizmete Sunulan Google Fotoğraf uygulaması 2015 Mayıs ayı sonlarında çıkardığı yeni fotoğraf ve video depolama servisi ve bir fotoğraf galerisidir. Google Fotoğraf günümüzün fotoğraf çekim biçimlerine uygun olarak geliştirilmiştir. Fotoğraf ve videolarınız otomatik olarak yedeklenip organize edilir. Bu sayede telefonunuzdaki depolama alanının tükenmesi gibi bir endişeye kapılmazsınız. Fotoğraf ve videolarınızı daha hızlı bulup paylaşabilirsiniz. Güvenle yedeklenen fotoğraflar tek bir dokunuşla cihazınızın depolama alanından Google Fotoğraf uygulaması ile kaldırılabilir. Google Fotoğraf Web ve Mobil Uygulamalar Üzerinde hizmet veren yeni fotoğraf uygulaması Google Fotoğraf standart galeri uygulaması yerine kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Aynı zamanda tüm fotoğraflarınızı ücretsiz olarak…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

98

Özet : Google Fotoğraf günümüzün fotoğraf çekim biçimlerine uygun olarak geliştirilmiştir.

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...