Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > WhatsApp Mobil Uygulama Tanıtımı

WhatsApp Mobil Uygulama Tanıtımı

WhatsApp Ek Servisleri Nasıl Kullanılır?

WhatsApp’ ı popüler bir mesajlaşma servisidir. Ancak sadece bir mesajlaşma servisi değil tabi ki zaman içerisinde ek özellikleri ile hayatımızı oldukça kolaylaştırır hale geldi. Bu yazımda sizlere hayatımızın vaz geçilmezi olam bu uygulamanın ek servisleri hakkında bilgi vermek istiyorum.

WhatsApp İle Konun Bilgisi Ne İşe Yarar ve Nasıl Gönderilir?

Şekil 1 : Whatsapp Konum

Şekil 1 : Whatsapp Konum

Bu benim özellikle bilmediğim bir yerde inanılmaz işime yarayan bir özellik. Eskiden insanlar bilmedikleri bir yerde ya da şehir de birbirlerine sürekli adres sorarlardı. Çoğu zamanda bir adresi bulmak oldukça içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyordu. Neyse ki teknolojinin ilerlemesi ile artık adres tarifini akıllı telefonumuzdan alabiliyoruz.

Konum göndermek WhasApp’ da oldukça basit.  Şekil 1 deki görselde konuma dokunduğumuzda karışımıza şekil 2 deki harita geliyor. Burada telefonunuzun konum bilgisinin açık olması gerektiğini unutmayın. Harita da yerimiz mavi renkli nokta ile gösteriliyor.

Bu ne işe yarıyor diyelim uzun süredir görüşmediğiniz bir arkadaşınız ver ikinizde farklı şehirlerde yaşıyorsunuz. Arkadaşınız bir gün sizi ziyaret etmek istediğini söyledi ona adresinizi nasıl tarif ederdiniz.

Falan mahalle filan caddesi no .. bunlara artık gerek yok. WhatsApp üzerinden arkadaşınıza bir konum gönderiyorsunuz artık arkadaşınızın telefonu bir navigasyona dönüşüyor. Bingo karşı taraf bu konum bilgisi sayesinde kapınızın önüne kadar hiç kimseye adres sormadan sizi bulabiliyor.

Şekil 2 : Whatsapp Harita

Şekil 2 : Whatsapp Harita

 

 

Bir Diğer Özelliği

İse belge gönderme özelliği. Bu özellik sayesinde telefonumuzda bulunan PDF, word, excell vb. belgeleri başkaları ile paylaşabiliyoruz. Eskiden bu gibi işlemler için faks kullanırdık artık buna gerek kalmadı.

Şekil 3 : Belge Gönderme

Şekil 3 : Belge Gönderme

WhatsApp İle Fotoğraf  ve Video Nasıl Gönderilir?

Şekil 4 : Fotoğraf ve Video Gönderme

Şekil 4 : Fotoğraf ve Video Gönderme

Bu özellikse sanırım günümüzde en sık kullanılan özelliğinden birisidir. Uygulama ile fotoğraf göndermek oldukça basit bir işlemdir. Hem anlık olarak çektiğiniz fotoğrafı paylaşabilir ya da galeriden daha önce çekmiş olduğunuz fotoğraf ya da fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Fotoğrafı paylaşmadan önce fotoğrafa bir başlık ekleyebilir ve resmin hemen altında çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Video göndermekte resim göndermek kadar kolaydır. Uygulamanın üstünde yer alan ataç simgesine tıkladıktan sonra. Şekil 4’deki gibi bir ekran karşımıza geliyor. Buradan “Video kaydet” butonuna dokunarak kameramızın video özelliği sayesinde çekmiş olduğumuz videoyu paylaşabiliyoruz. Ayrıca videoyu göndermeden önce kesme işlemine de izin veriyor whatsapp 🙂

WhatsApp’ la ilgili şimdilik anlatacaklarım bu kadar umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur.

Uygulamayı Mobil Cihazlarınızda Kullanmak için.

WhatsApp Ek Servisleri Nasıl Kullanılır? WhatsApp' ı popüler bir mesajlaşma servisidir. Ancak sadece bir mesajlaşma servisi değil tabi ki zaman içerisinde ek özellikleri ile hayatımızı oldukça kolaylaştırır hale geldi. Bu yazımda sizlere hayatımızın vaz geçilmezi olam bu uygulamanın ek servisleri hakkında bilgi vermek istiyorum. WhatsApp İle Konun Bilgisi Ne İşe Yarar ve Nasıl Gönderilir? Bu benim özellikle bilmediğim bir yerde inanılmaz işime yarayan bir özellik. Eskiden insanlar bilmedikleri bir yerde ya da şehir de birbirlerine sürekli adres sorarlardı. Çoğu zamanda bir adresi bulmak oldukça içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyordu. Neyse ki…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

90

Özet : Whatsapp Ek Servisleri Nasıl Kullanılır?

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Cenk Karaer

Emekli IT uzmanı, teknolojiye merak salmış, bilgi - birikimi ile beraber mobil uygulamaları tanıtarak insanlara faydalı olmaya çalışan nadide insan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...