Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Allo Mobil Uygulama Tanıtımı
Google Allo Logo

Google Allo Mobil Uygulama Tanıtımı

Herkes Tarafından Kullanılan

WhatsApp mesajlaşma uygulamasına alternatif olarak ortaya çıkan Google Allo şimdiden milyonlarca kez indirildi. Google, Android yazılımda her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yakın zamanda duyurduğu Android 7.0 İşletim Sistemi (Nougat) arkasından çıkardığı Google Allo ilgi görüyor.

WhatsApp ‘a rakip olacağı söylenen Allo kısa zamanda 1 milyon üzerinde kullanıcıya ulaştı.

 

Google Allo Cihazınıza Kurulumdan

 • Sonra bazı izinleri vermeniz gerekli. SMS, kişiler ve medya dosyalarına erişim izni verdikten sonra telefon numaranıza bir doğrulama kodu geliyor.
 • Bu kodu sms üzerinden tanıyıp otomatik olarak açılıyor. Sonrasında resim çekme ve paylaşma izni istiyor.
 • Sırası ile gelen ekranlarda bilgileri doldurup kullanıcı oluşturuyorsunuz.
 • Kişiselleştirme seçeneğinde Kullanıcı adı, resim ekleme yaptıktan sonra uygulama
 • Kişilerinize erişip telefon numarası üzerinden kimler kullanıyor ise onlara ulaşım sağlıyor.
 • Aynı zamanda kullandığınız gmail mail hesabına bağlantı sağlayarak da kullanılıyor.

Gizli Sohbet Seçeneği

 • Google Allo üzerinden bireysel mesajlaşma ve grup oluşturup mesaj trafiği oluşturma sağlıyor.
 • Yine bu seçenekler üzerinden medya gönderip alabilme olanağı var.
 • Ek özellik olarak Google gizli sohbetler yapabilirsiniz. Bunda mesajlaşma bittikten sonra her hangi bir yere kayıt edilmiyor.
 • Diğer seçeneklerde mesajlaşmalarınızı mail hesabınıza yedekleme yapabiliyorsunuz.

Hızlı Yanıt

Google Allo yanıt vermenizi kolaylaştırıyor ve siz yolda bile olsanız sohbeti sürdürmenize yardımcı oluyor. Akıllı Yanıt özelliği sayesinde gelen mesajlara sadece bir dokunuş ile yanıt verebilirsiniz.

Örneğin arkadaşınızın “yolda mısın?” sorusuna hızlıca “evet” yanıtı gönderebilirsiniz. Akıllı Yanıt sayesinde, Google Allo gönderilen fotoğraflara da uygun yanıtlar da önerebiliyor.

Gönder’ butonunda parmağınızı sadece aşağı veya yukarı hareket ettirerek sohbete etiketler ekleyebilir veya metin boyutunu kolayca ayarlayabilirsiniz. Google Allo’nun içerdiği 25’ten fazla özel etiket paketi içeriyor. Google dünyanın çeşitli yerlerindeki bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliği ile etiket oluşturma için anlaşmalar yaptı.

Artık Asistanımız mı Var?

 • Evet, Google Allo uygulama içinde Google Asistan özelliği ile tanışacaksınız.
 • Google Asistan özellikleri içerisinde; Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütmenize yardımcı oluyor.
 • Bir adres kaydetmek, favori YouTube videosu paylaşmak veya buluşma mekanı seçmek için arkadaşlarınızla sohbetinize ara vermek zorunda değilsiniz.
 • Sorularınızı yanıtlaması için Google Allo üzerinden asistan ile birebir sohbet edebilirsiniz.
 • Asistana ne zaman ihtiyaç duyarsanız @google yazarak Google Asistan’ı arkadaşlarınızla sohbetlerinize dahil edebilirsiniz.
 •  Haber, hava durumu, trafik veya uçuş bilgileriniz gibi sizin için önemli olan en güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Uygulama GPS konumunızı kullanarak  Google Asistan ile size  yakınınızda bulunan iş yerlerini
 • AVM, eczaneleri, bankaları, ATM ve benzin istasyonları gibi ihtiyacınız olabilecek yerleri bulabilirsiniz.
 • Google Asistan, ile arkadaşlarınızla planlar oluşturabilir, seyahat noktalarını, uçuşları ve otelleri araştırabilirsiniz.
 • Google Allo uygulaması şimdilik akıllı yanıt özelliği dışında Türkçe olarak kullanılabiliyor. Google Asistan ise başlangıçta İngilizce olacak ancak sonra diğer dillerin eklenmesi de bekleniyor.

Güvenli Mesajlaşma

Tüm mesajlaşma trafiğiniz uçtan uca ŞİFRELİ olarak iletiliyor.

Google Allo’daki tüm sohbetler gibi endüstri standardı teknolojilerle şifreleniyor. Google Chrome’ da olduğu gibi Google Allo’da da bir size özel gizli pencere (Incognito) modu sunuluyor. Mesajlar uçtan uca şifrelenirken, gizli bildirimler ve belirli sürelerde mesajın otomatik olarak silinmesi gibi ek gizlilik özelliklerine de sahip oluyor.

İlerleyen zamanlarda daha bir çok özelliğin geleceği beklenen Google Allo rakipleri arasında ciddi özellikler sunacağa ve rakiplerini geçeceği tahmin ediliyor. Tabi ki tüm bu süreçte bir veri planınızın olması gerekiyor.

Uygulamayı Akıllı Cihazınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Herkes Tarafından Kullanılan WhatsApp mesajlaşma uygulamasına alternatif olarak ortaya çıkan Google Allo şimdiden milyonlarca kez indirildi. Google, Android yazılımda her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yakın zamanda duyurduğu Android 7.0 İşletim Sistemi (Nougat) arkasından çıkardığı Google Allo ilgi görüyor. WhatsApp 'a rakip olacağı söylenen Allo kısa zamanda 1 milyon üzerinde kullanıcıya ulaştı.   Google Allo Cihazınıza Kurulumdan Sonra bazı izinleri vermeniz gerekli. SMS, kişiler ve medya dosyalarına erişim izni verdikten sonra telefon numaranıza bir doğrulama kodu geliyor. Bu kodu sms üzerinden tanıyıp otomatik olarak açılıyor. Sonrasında resim çekme ve paylaşma izni istiyor. Sırası ile…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Google Allo ile Whatsapp 'a ciddi olarak rakip olacak gibi. Özellikle Asistan ve Gizli Mesajlaşma özelliği sayesinde Allo piyasadaki rakiplerinden oldukça farklı bir yerde olacak

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*