Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Spotify Mobil Uygulama Tanıtımı
Spotify Logo

Spotify Mobil Uygulama Tanıtımı

Herkes İçin Her Yerde Müzik Uygulaması

Spotify internet üzerinden radyo dinleyebilmek için tasarlanmış müzik sevenlerin yakından tanıdığı bir uygulama. Aynı zamanda kendi bünyesinde milyonlarca müziği barındırıyor. Uygulama tüm cihazlarda kullanılabilir olma özelliği ile dikkat çekiyor.

 

Dinlediğiniz Şarkıyı Albüm Listesinden

Seçim yapıp çalma listesi oluşturabilirsiniz. Parça isminin sağında bulunan sekmeyi açtığınızda size sunduğu seçenekler arasında ne yapabileceğiniz gösteriliyor.

Sadece parçayı veya albümün tamamını çalma listesi yapabilir, yayıncıyı takip listesine ekleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz albümü belli bir sırada veya karışık şekilde çalabilirsiniz.  Albüm bilgilerini veya dinlerken hoşlandığınız parçayı paylaşarak arkadaşlarınıza dinleme olanağı da sağlayabilirsiniz.

Yine beğendiğiniz albüm veya parçayı sosyal medyada da takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Spotify içinde ara sekmesi ile dinlemek istediğiniz bir parçayı veya albümü bulup dinleyebilirsiniz. Göz at sekmesi ile size sunduğu albümleri dinleyebilir bu albümler içinden beğendiğiniz var ise çalma listesi oluşturabilirsiniz.

Ana ekranda sol üstteki sekmeyi açtığınızda RADYO seçeneği ile çevrimiçi radyo dinleme olanağınız var. Size dinlemek istediğiniz türler ile ilgili olarak açılan ana ekran radyo sekmesinde şarkı türlerine göre istasyon seçeneklerini göreceksiniz.

Dinlemek istediğiniz radyo türünü seçtiğinizde o istasyon açılıyor içinde çalan parçalar listeleniyor. Dinleme işlemi sırasında o radyo üzerinden dinleyebileceğiniz şarkılar giderek artıyor.

Spotify Ücretli veya Ücretsiz Kullanabilmek İçin

Kurulumdan sonra facebook veya geçerli bir mail adresi ile üye olmalısınız. Özel bir izin talep etmiyor.

İlk kurulumdan itibaren isterseniz ücretsiz olarak sadece dinlemek için kullanabilirsiniz.

Premium özellik satın alırsanız sevdiğiniz şarkıları indirip sonradan dinleyebilirsiniz. İndirme özelliği sadece premium seçeneğinde var.

Bu özellik aylık üyelik ile alınabiliyor. 9,99 TL / aylık ödeme şeklinde üye olabilirsiniz. Premium üyelik çok fazla özelliği size sunuyor.

Bunlar Arasında Karışık Çalma,

Reklamsız görüntüleme, sınırsız atlama yaparak çalma, çevrimdışı dinleme,

istediğin parçayı çalarak başlama veya değiştirme ve yüksek ses kalitesi gibi birçok güzel özellik sunuyor.

Ücretsiz olarak sadece seçtiğiniz albüm veya radyoda karışık çalma özelliği mevcut.

Müzikleri indirmek sizin için önemli değil ve internet kotanız yeterli ise Premium abonelik alıp almamak tamamen sizin tercihinize kalmış.

 

Kitaplığım Sekmesinde, Üye Olduktan Sonra

Beğendiğiniz albümlerden oluşturduğunuz çalma listesi, beğendiğiniz radyo istasyonları, şarkılar, albümler, sanatçılara ulaşarak size özel dinlemeye devam edebilirsiniz.

Spotify uygulaması içinde ülkemizde kullanılmayan Podcast yayında bulunduruyor. Buradan seçim yaparak podcast yayınlar dinleyebilirsiniz. Bu yayınlarda kendi içerisinde özelliklere ayrılarak sunulmuş şekilde sizlere tercih yapmak kalıyor.

Spotify Premium Özelliklerinden Diğerleri ;

Bilgisayara indirilebilen bir versiyonu da olan Spotify bilgisayar üzerinden telefonunuzla eşleşerek seçtiğiniz şarkıları direkt olarak telefonunuzda çalmaya başlıyor.

Bilgisayardan dinlediğiniz şarkıyı telefonunuza indirebiliyorsunuz. Yaptığınız bütün işlemler (albüm oluşturma, şarkıları listelerinize ekleme ve diğer işlemler) otomatik olarak telefonunuza senkronize ediliyor.

Premium özelliklerden bir tanesi de şarkıyı dinlerken telefonunuzun kilit ekranının arka tarafında çalan şarkıya ait albüm resmini de gösterebiliyor.

Konum servisiniz açarak bulunduğunuz yerde var ise canlı olarak konsere bağlanıp dinleyebilme özelliği bulunuyor.  Spotify uygulaması müzik severlerin kullanırken vazgeçemeyeceği müzik uygulaması olarak yerini alacaktır.

Uygulama isterseniz tüm akıllı cihazlarda kullanım kolaylığı sunduğu gibi bilgisayar üzerinden çalışırken de size çevrimiçi müzik dinleme rahatlığını da veriyor. Sıkılmadan sürekli yayınlarla keyifli zamanlar geçirmek uygulama ile oldukça kolay.

Bilgisayar üzerinden dinlemek üye olmak için . Uygulamanın indirip oradan da kullanabilirsiniz.

Uygulamayı Android ve IOS Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin 

 

Herkes İçin Her Yerde Müzik Uygulaması Spotify internet üzerinden radyo dinleyebilmek için tasarlanmış müzik sevenlerin yakından tanıdığı bir uygulama. Aynı zamanda kendi bünyesinde milyonlarca müziği barındırıyor. Uygulama tüm cihazlarda kullanılabilir olma özelliği ile dikkat çekiyor.   Dinlediğiniz Şarkıyı Albüm Listesinden Seçim yapıp çalma listesi oluşturabilirsiniz. Parça isminin sağında bulunan sekmeyi açtığınızda size sunduğu seçenekler arasında ne yapabileceğiniz gösteriliyor. Sadece parçayı veya albümün tamamını çalma listesi yapabilir, yayıncıyı takip listesine ekleyebilirsiniz. Beğendiğiniz albümü belli bir sırada veya karışık şekilde çalabilirsiniz.  Albüm bilgilerini veya dinlerken hoşlandığınız parçayı paylaşarak arkadaşlarınıza dinleme olanağı da sağlayabilirsiniz. Yine beğendiğiniz albüm veya parçayı…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

100

Özet : Mobil halde müzik dinlemenin keyfini kat be kat arttıran Spotify cihazınızda olmazsa olmaz müzik uygulamasıdır

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...