e-nabiz

E Nabız

T.C. Sağlık Bakanlığı

E-Nabız

E-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin İnternet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz. Tıbbi öz geçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir.

Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artırır.

Sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır.

E-Nabız Kullanıcı Hesabınızı

Daha önce oluşturmamış iseniz öncelikle e- Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) kullanıcı hesabı oluşturmalısınız.

Bu hesabı oluştururken kendinize özel bir e-Nabız şifresi tanımlamalı, Sistemin Mobil uygulamasına bu şifreniz ile giriş yapmalısınız.

E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet girişine tıkladığınızda E-Devlet girişine yönlendirilirsiniz.

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır.

Profilinizi oluşturmaya başlamak için “Sistemin kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

Profil Bilgilerinizi

Oluştururken son aşama ise erişim bilgileridir. Burada cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir.

Paylaşım Seçeneklerinden kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz.

Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu onay kodu alanına yazarak sisteme girişi aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

E-Nabız, sağlık tesislerinden toplanan kişisel sağlık verilerine, vatandaşların ve vatandaşların yetkilendirdiği yakınlarının ve hekimlerin, internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

E-Nabız Sağlık Bilgileri,

Sistemin devreye alınmasından itibaren hastalıklarınız la ilgili konulan

  • Teşhislerin,
  • Yaptırılan tahlillerin,
  • Çekimi yapılan tıbbi görüntülerin,
  • Yazılan ilaçların,
  • Aşıların,
  • Tespit edilen alerji ve benzeri bilgilerin

Sağlık hizmeti alınan sağlık kuruluşları tarafından elektronik ortamda bu sisteme gönderilmesi ile oluşmaktadır.

Uygulamayı kullanabilmeniz için “www.enabiz.gov.tr” sitesinde yer alan “E-Devlet ile Giriş” sekmesinden giriş yaparak e-Nabız sistemini aktif etmeniz gerekmektedir.

Kullanıcı onay verdiği takdirde destekleyen mobil cihazlardan ilgili bilgiler uygulama tarafından kullanılacaktır.

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınızda Kullanmak İçin;

Google Play Download

T.C. Sağlık Bakanlığı E-Nabız E-Nabız sağlık kuruluşlarından toplanan sağlık verilerine vatandaşların ve sağlık profesyonellerinin İnternet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır. Muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz. Tıbbi öz geçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir. Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artırır. Sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, internet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır. E-Nabız Kullanıcı Hesabınızı Daha…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

98

Özet : E-Nabız, sağlık tesislerinden toplanan kişisel sağlık verilerine, vatandaşların ve vatandaşların yetkilendirdiği yakınlarının ve hekimlerin, internet ve mobil cihazlar üzerinden erişebilecekleri bir uygulamadır.

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*