Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Fit Mobil Uygulama Tanıtımı
google-fit-logo

Google Fit Mobil Uygulama Tanıtımı

Google Fit Benzeri Fitness

Uygulamaları mobil kullanıcıların günlük aktiveleri için vaz geçilmez olmaya başladı. Google Fit kullanmak istiyorsanız öncelikle Gmail uzantılı bir Google hesabınızın olması gerekiyor.

Google tarafından yayınlanan sağlık ve Fitness uygulaması daha ilk günden binlerce kişiye ulaştı. Sağlık ve Fitness uygulamasını deneyen kişiler olumlu yönde yorumları ile destek oluyor.

Fit kullanmaya ilk başladığınızda varsayılan olarak günde bir saat aktif olma hedefiniz sunar. Uygulama, size bir ilerleme durumu izlemesi gösterir. Aktivitenizi birkaç gün takip ettikten sonra, ileriye dönük hedefleriniz için öneriler de bulunmaya başlar.

Form Koruma Bilgilerinizi

 • Google Fit ile ölçebilir, takip edebilir ve depolayabilirsiniz. Bunları bilgisayarınızda, mobil cihazlarınızda ve Android Wear cihazlarınızda kullanabilir, bu bilgilere hemen her yerden erişebilirsiniz. Aktivitelerinizle ilgili gerçek zamanlı istatistikleri her zaman yanınızda taşırsınız.
 • Uygulama ile tüm form koruma bilgilerinizi Google Hesabınıza bağlı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bu bilgileri, sağlıklı kalmak için kullandığınız diğer uygulamalar ve cihazlarla paylaşabilirsiniz.
 • Giriş yapmak veya aktivitelerinizle ilgili analizler almak istediğinizde Google Fit giriş yapmanız yeterlidir.
 • Google Fit üzerinde kayıtlı olan form koruma verileri size ait olduğunu unutmayın.
 • Uygulamalara verileri kullanmak ve ekleme yapmak için erişim izni verebilirsiniz. İstediğiniz zaman, verdiğiniz bu erişim iznini Google Ayarları uygulamasından iptal edebilirsiniz. Google Fit tarafından size ait depolanan verileri istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Google Play Fitness İle

Başka bir form koruma uygulaması aracılığıyla önceden takip ettiğiniz form koruma bilgilerini görüntülemek için, web üzerinden kullanabilirsiniz. Yeni aktiviteleri web sitesi üzerinden otomatik olarak takip edemezsiniz, ancak bunları kendiniz ekleyebilirsiniz.

Kullandığınız başka bir uygulamayı desteklediği takdirde Google Fit’ e bağlayabilirsiniz. Google bu uygulamanın Google Fit’ te yeni veriler depolamasına ve önceden depoladığınız verileri görüntülemesine izin vermek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Bir Uygulamanın veya Cihazın Verileri Depolamasına

 • İzin verdiğinizde uygulamanın bilgileri Google Fit aracılığıyla Google Hesabınıza kaydetmesine izin vermiş olursunuz. Uygulamaların sadece bir kısmı veri depolar. Bunu yaptıklarında, verileri görüntülemeleri için izin verdiğiniz diğer uygulamalar ve cihazların,
 • Fit hesabınızda depolanan bu bilgileri kullanmasına da izin vermiş olursunuz.
 • Bu durum, başka bir cihazda bir uygulamaya Google Fit’ e bağlanması için izin verdikten sonra o uygulamayı bir cihaza yüklerseniz,
 • Uygulamanın otomatik olarak Google Fit hesabınıza bağlanacağı anlamına gelir.
 • Google Fit’ e bağlı uygulamaları veya cihazları görmek ve bunların bağlantılarını kesmek için Google Ayarları uygulamasını kullanabilirsiniz.

Aktiviteleri Gün Boyunca

 • Yürürken, koşarken veya bisiklete binerken telefonunuz ya da Android Wear saatiniz otomatik olarak bu aktiviteleri Google Fit ile kaydeder.
 • Anlık analizler alabilirsiniz. Koşularınız, yürüyüşleriniz ve bisiklet gezileriniz için gerçek zamanlı istatistikleri görürsünüz
 • Google Fit hızınızı, temponuzu, rotanızı, yüksekliğinizi ve daha birçok bilgiyi kaydederek spor isteğinizin devam etmenizi sağlar
 • Bisiklet kullanmaya ilişkin verilerin en doğru şekilde algılanması istiyorsanız,
 • Telefonunuzu bisiklete monte etmek veya bir sırt çantasında taşımak yerine cebinize koyun.
 • Form koruma hedeflerinize ulaşın. Adımlara, süreye, mesafeye, yakılan kalori sayısına dayalı hedefler belirleyebilirsiniz. Aktivite hedefleriyle ilgili kişiselleştirilmiş öneriler ve yardımcı bilgileri alın.
 • Ne kadar mesafe yürüdüğünüz veya koştuğunuzun bilgilerini kayıt altında tutun. Kaç kalori yaktığınızı görmek için boy, kilo ve cinsiyet bilgilerinizi önceden girmeyi unutmayın.

Etkinlik Hedeflerinize İlerleme

 • Durumunuzu Google Fit kullanarak izleyebilirsiniz.
 • Atmak istediğiniz adım sayısı. Yürümek, koşmak veya bisiklet sürmek istediğiniz mesafe.
 • Yakmak istediğiniz kalori sayısı. Aktif durumda geçirmek istediğiniz süre.
 • Belirli bir aktiviteyi kaydettiğinizde o aktiviteyi ne kadar süre yaptığınızı kısacası,
 • Sağlığınızı ölçün.
 • Android Wear ve Form durumu, beslenme, uyku ve ağırlığı izlemek için diğer uygulamalardan alınan bilgileri birleştirir.
 • Spor ve sağlık uygulamalarından, sensörlerden gelen verileri toplar.
 • Aldığı verileri ise sağlık uygulamalarına dağıtır. Farklı cihaz ve hizmet verileri ile harmanlanmış bir kullanıcı deneyimi oluşturur.

Her yerden giriş yapabilirsiniz. İlerleme durumunuzu telefonunuzdan, tabletinizden, web’ den hatta  saatinizden izleyebilirsiniz. Tüm Androidayarlarınızı daha düzenli yapmak için unutmayın.

Uygulamayı Android Akıllı Cihazınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Google Fit Benzeri Fitness Uygulamaları mobil kullanıcıların günlük aktiveleri için vaz geçilmez olmaya başladı. Google Fit kullanmak istiyorsanız öncelikle Gmail uzantılı bir Google hesabınızın olması gerekiyor. Google tarafından yayınlanan sağlık ve Fitness uygulaması daha ilk günden binlerce kişiye ulaştı. Sağlık ve Fitness uygulamasını deneyen kişiler olumlu yönde yorumları ile destek oluyor. Fit kullanmaya ilk başladığınızda varsayılan olarak günde bir saat aktif olma hedefiniz sunar. Uygulama, size bir ilerleme durumu izlemesi gösterir. Aktivitenizi birkaç gün takip ettikten sonra, ileriye dönük hedefleriniz için öneriler de bulunmaya başlar. Form Koruma Bilgilerinizi Google Fit ile ölçebilir, takip edebilir ve depolayabilirsiniz. Bunları bilgisayarınızda, mobil cihazlarınızda…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Sağlığınızı ölçün.Ne kadar mesafe yürüdüğünüz veya koştuğunuzun bilgilerini kayıt altında tutun

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*