Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > HastApp Mobil Uygulama Tanıtımı
Hastapp

HastApp Mobil Uygulama Tanıtımı

Hasta Dosyalarını Saklayacak Yer Mi Lazım?

HastApp adında da anlaşılacağı üzere hasta bilgi saklama platformu. HastApp uygulamasının asıl güzel tarafı bu uygulamayı sağlık sektörüne yıllarını vermiş bir Doktorun fikri olması.

Uygulama bir hastanın neleri nasıl saklaması gerektiğinden ve bir hekimin hastasından neleri isteyeceği düşüncesi ile yapıldı.

Yapıldı Diyorum Çünkü

İlk defa bizim dışımızda yazılan bir yazılımı, düşünce aşamasın da dinleme sonrasında görme ve inceleme şansımız oldu. HastApp yayına geçtiği anda anlatmak ve tanıtmak ise bizler için ayrıca keyifli.

Uygulama içinde kişisel sağlık bilgileri, ailenizin sağlık bilgilerinin saklanması ve dahası. Dahası derken kullanmaya başladıkça görmeniz güzel olacak.

Şimdi kısaca anlatalım.

İnsanlar Hastaneye Gider

Muayene olur bir sürü tahlil tetkik yaptırır, ilaçlar yazılır sonrası için Randevular verilir. Yapılan tetkikler hastaların, hastalıklarını önemsedikleri ölçüde saklanır veya atılır.

Saklama işlemi olarak en bilinen alışkanlık dosyalama şeklidir. Daha titiz olanlar tarih sıralamasına göre dosyalama yaparlar. Sonrasında bir sürü kâğıt üst üste binmiş dosyalar, kabarık klasörleme şeklini alır.

Ya ilaçlar; Eczanelerden aldığımız kutu kutu ilaçları almayı unutmak, alacağımız saati kaçırmak. Aman ha unutturma diye çevremizde olanları çalar saat niyetinde kullanmak…

Günümüz teknoloji şartları ile değişen depolama, hatırlatma vs. işler için onlarca program var. Lakin şimdi öyle bir uygulama yayına girdi ki yapabileceklerini gördüğünüzde fazlasını istememek elde değil.

HastApp

Bize neleri beraberinde sunuyor kısaca anlatalım.

Uygulamayı indirdikten sonra ilk işimiz tüm gerçek bilgilerle üye olmak. Üye olurken gerçek bilgiler kullanın ki uygulama içeriğinde sonradan girişini yapacağınız belgeler ile gerçekliği sağlansın. Korkmayın bilgileriniz gerçek Hipokrat yemini ile saklı.

HastApp uygulaması sadece sizin değil. Uygulama, kullanıcının aile bireylerini de kayıt edilebilmesine olanak veriyor. Eşiniz, çocuğunuz, anne ve babanız gibi. Aile bireylerinin tetkik, tedavi, sonuç raporlarına kadar hepsini ekleme, çıkarma ve saklama seçenekleri var.

Sizin veya girişini yaptığınız kişilerin sağlık durum bilgilerini istediğiniz kişi veya doktorunuza mail ile göndereblirsiniz.

Yapmanız gereken aile bireylerini ”Ailem “ sekmesinden gerçek bilgilerle kayıt etmek. Kendinizi kayıt ettikten sonra ilk işiniz sevdiklerinizi eklemek olsun.

Sonrasında İlk Sekmemiz

Yeni Dosya; bu kısmında hangi şikâyet ile hastaneye gittiniz, doktor adı, hastane adı ve özel sağlık notlarınızı ekleyebiliyorsunuz. Doktor ve hastane adının ilk üç harfini yazdığınızda otomatik olarak size aradığınız doktor ve hastane adını getiriyor. Bu da demek oluyor ki Türkiye’ de olan tüm doktor ve hastaneler uygulama içinde kayıtlı olarak size gösteriliyor.

Oluşturduğunuz kişisel veya aile bireyi hasta kayıt dosyasına; yapılan tahlil, tetkik ve reçete fotolarını akıllı telefondan çekip bu bölüme ekleyebiliyorsunuz.

Sonrasında ‘Hangi hastalıktan gittiniz?’, ‘Hangi tahlilleri yaptırdınız?’, ‘İlaçlarınız neydi?’ hepsi sizin adınıza uygulama içinde saklanır. Dosyalarınıza baktığınızda hepsini orada bulursunuz.

Randevu Sekmesi; bu kısmında aldığınız doktor randevularını ekleyebilirsiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra size hatırlatma yapmaktan mutlu olacak.

Ölçümlerim; Tansiyon, nabız, vücut ısısı ve takip etmeniz gereken özel tahlil ( şeker, kollesterol ) değerlerini girebilirsiniz. Sizin için gün gün kayıt eder ve ihtiyacınız durumunda elinizin altında.

İlaç Kullanımı; Sürekli veya geçici olarak kullanacağınız ilaçları artık unutmaya son. Uygulama içine kullandığınız ilaçlarınızın adını girerken ilacınızı otomatik sizin yerinize bulup karşınıza getiriyor. İlacınızı oradan seçebilir veya ticari adını siz yazabilirsiniz. Sonrasında yapmanız gereken size önerilen şekilde kullanım bilgilerini girmek. Yetmez hangi ilaçtı dememek için fotosunu çekin ekleyin. Sonrasında size hatırlatsın.

Yine aile bireylerinizin ilaç ve tüm sağlık bilgilerini girerek onlara ihtiyacı olduklarında siz hatırlatma yapabilirsiniz. Daha mı lazım;

Kendiniz veya Eşiniz İçin Hamilelik

Başlangıcından sonuna kadar ay ay, beklediğiniz bebeğinizin tüm gelişimine ait bilgileri hastapp içinde saklayabilirsiniz. Notlar alabilir, ultrason akıllı cihaza kayıtlı ise direk video olarak veya akıllı telefon ile ultrason çekim anında kayıt ederek ekleyebilirsiniz. Video ekleme işlemi gebeliğin her ayı için sadece bir tane ekleme yapılabilir.

Hamilelik sürecinin tüm ayrıntılarını sürekli elinizin altında olması, istediğiniz zaman eklediğiniz foto ve videolara bakma şansı… Beklediğiniz her zaman sizinle.

Bir doktorun hasta ve yakınlarının ihtiyacı olabilecek her şeyi düşünülmesi Hastapp ortaya çıkmış. HastApp içine çocuğunuzu gerçek bilgilerle kayıt ettiğiniz de size, çocuğunuza hangi aşıları ne zaman yapılması gerektiğini gösteriyor.

Siz bu sayede çocuğunuzun aşı takvimini de takip etmiş olacaksınız. Aşı ismine tıkladığınızda aşı hakkında tüm bilgilere ulaşmak ise aşılar hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak.

HastApp içine Acil çağrı merkezi 112 nin telefonu eklenmiş. Bir tıklama ile acil çağrı merkezini sizin için arıyor. Biz arayıp test etmedik. Aradığımızda karşımızda 112 çağrı merkezine uygulama testi yapıyoruz diyemeyeceğimiz için ihtiyacınız olmaması temennisi ile bu kısma değinmiyoruz. Sizlerin de böyle bir testi yapmayacağınızı (ihtiyacınız yoksa) biliyoruz.

Elbette Ki Her Emeğin Bir Karşılığı Var

HastApp tam sürüm için bir yıla yayılan bu kadar bilgiyi saklamak adına sadece 11.99 TL gibi fiyatı var. Bu rakama yalnızca aylık hizmet veren uygulamalar arasından ön plana çıkmayı hak ediyor.

Ama uygulama fikir sahipleri süper bir işe daha imza atmış. Full sürümü 60 gün gibi bir süre kullanıcısına sunarak hizmette sınır yok diyerek şaşırtmaktan da geri kalmamış.

Uygulama tanıtımı olarak tüm bu seçenekler dikkate alındığında bizden tam not almayı başardı.

HastApp sizin vaz geçilmez uygulamanız olacak,

Uygulamayı Android Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Hasta Dosyalarını Saklayacak Yer Mi Lazım? HastApp adında da anlaşılacağı üzere hasta bilgi saklama platformu. HastApp uygulamasının asıl güzel tarafı bu uygulamayı sağlık sektörüne yıllarını vermiş bir Doktorun fikri olması. Uygulama bir hastanın neleri nasıl saklaması gerektiğinden ve bir hekimin hastasından neleri isteyeceği düşüncesi ile yapıldı. Yapıldı Diyorum Çünkü İlk defa bizim dışımızda yazılan bir yazılımı, düşünce aşamasın da dinleme sonrasında görme ve inceleme şansımız oldu. HastApp yayına geçtiği anda anlatmak ve tanıtmak ise bizler için ayrıca keyifli. Uygulama içinde kişisel sağlık bilgileri, ailenizin sağlık bilgilerinin saklanması ve dahası. Dahası derken kullanmaya başladıkça görmeniz güzel olacak. Şimdi kısaca anlatalım. [gallery…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

97

Özet : Hastapp adında da anlaşılacağı üzere hasta bilgi saklama platformu. Hastapp uygulamasının asıl güzel tarafı bu uygulamayı sağlık sektörüne yıllarını vermiş bir Doktorun fikri olması.

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...