Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Lifelog Mobil Uygulama Tanıtımı
lifelog-logo

Lifelog Mobil Uygulama Tanıtımı

Sony Mobile Communications Resmi Uygulaması

Lifelog fiziksel, sosyal ve eğlence etkinliklerinizi kaydeder. Hangi resimleri çektiğinizi ve hangi müzikleri dinlediğinizi gün, saat ve yer olarak   görebilirsiniz.

Lifelog uygulamasını kullanmaya başlamak için Google Play den uygulamayı indirmeniz ve ardından bir hesap oluşturmanız yeterli.

veya uygulama üzerinden üye olunduktan sonra aktivitelerinizi takip edebilirsiniz.

Uygulama SONY cihazlara direk kuruluyor. Gmail veya Sony hesabınızla direk giriş yaparak kullanıma açabilirsiniz.

Lifelog Uygulamasını Aktif Kullanabilmek İçin

  • Sony SmartWear cihazı ile birlikte kullanmanız halinde daha etkili sonuçlar toplama şansınız var. Android akıllı telefon uygulaması ve sensörlerden toplanan veriler üzerinden akıllı sensor teknolojisini kullanılarak depolanır.
  • Lifelog ara yüzü renkli, sezgisel, grafik ve animasyon ile güçlendirilmiş eğlenceli bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.
  • Yürüme mesafesi ve yakılan kalori gibi Lifelog uygulaması tarafından oluşturulan istatistikler, girdiğiniz boy ve kilo verileri temel alınarak hesaplanır. Sonuçlar, kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir.
  • Lifelog uygulaması, yürüdüğünüz veya koştuğunuz mesafeyi hesaplamak için attığınız adım sayısını ve adım uzunluğunuzu kullanır. Varsayılan olarak kullanılan otomatik adım uzunluğu cinsiyet ve boyunuza göre uygulama içinde hesaplanır.
  • Lifelog uygulaması tarafından ölçülen mesafelerin yeterince doğru olmadığını düşünüyorsanız adım uzunluğunuzu kendiniz ayarlar sekmesine girerek yapabilirsiniz.
  • Günlük yaşantınızdaki aktiviteleriniz için hedefler belirleyebilirsiniz. Bunlara örnek olarak atılacak adım sayısı, yürünecek mesafe veya yakmak istediğiniz kalori miktarı gösterilebilir.

Sony SmartBand Kullanıyorsanız

Kaç saat uyuduğunuzun kaydını tutabilirsiniz. Ayrıca uyku kalitenizi anlamanıza yardımcı olur. Bu sayede hafif uyku, derin uyku durumlarının ve uyuma saatleri sırasında kaç saat uyanık kaldığınızın kaydını da tutabilirsiniz.

SmartBand cihazının izlediği verilerin kayıtları Lifelog uygulaması aracılığıyla tutulur. Uyku verilerini kaydetmek için SmartBand gece modunda olmalıdır.

Lifelog uygulaması sayesinde kaç adım attığınızı, nasıl uyuduğunuzu öğrenirsiniz. Çok daha fazlasını görmek için verilerinizi SmartBand ile senkronize edebilirsiniz.

SmartBand cihazınız, Android cihazınıza bağlı olmadığında bile adım sayınızı, yürüme, koşma verilerinizi ve life yer imleriniz hakkındaki verileri toplar. SmartBand cihazı bu verileri iki hafta boyunca saklama özelliğine sahiptir.

Hayatınızın Önemli Anlarını

Hatırlamanıza yardımcı olmak için Life yer imleri zamanı ve yeri kayıt eder. Konum verilerinin toplanabilmesi için etkin bir İnternet bağlantısına sahip olmanız gerekir. Ayrıca Lifelog konumunuzu kullanması için izin vermeniz gerektiği gibi cihazınızın GPS konumunun açık olması gerekir.

Önemli olan, geçmişteki kayda değer anlara dönüp bakmak; böylece hayatın tadını daha fazla çıkarabilirsiniz.

Günlük olarak yaptığınız tüm akışların bilgileri uygulama sayesinde sonradan görebilirsiniz. Telefon görüşmeleriniz, yürüdüğünüzde müzik dinleme ve hatta hangi müziği dinlediğiniz gibi bilgileriniz hafızaya alınıe.

Ayrıca kalp ritim bilgileri, mesajlaşma, video izleme ve daha birçok işlem sizin adınıza kayıt ediliyor. Bunlar gülük aktiviteniz olarak size bilgiler sunmakta yardımcı olur.

Uygulama Sizin Adınıza

  • Verilerinizi günlük, haftalık, aylık veya yıllık görünümde görüntüleme için veri toplar
  • Mevcut hedef durumunuzu görüntülemeye yardımcı olur
  • Mevcut etkinliğinizi farklı biçimlerde görüntüleme şansı verir
  • Etkinlik miktarını, seçili birim türünde görüntüleme hakkına sahipsiniz

Olmak üzere tüm günlük aktivitelerinizi sizin belirlediğiniz ölçülerle kayıt ederek bilgi almanızı sağlıyor. Bu bilgilere geçmişe yönelik olarak izleme fırsatınız olduğu için neyi ne zaman yaptığınızı hatırlamak için uygulama geçmişine bakmanız yeterli.

Uygulamayı Sony Dışında Mobil Cihazlarınıza İndirmek İçin

Sony Mobile Communications Resmi Uygulaması Lifelog fiziksel, sosyal ve eğlence etkinliklerinizi kaydeder. Hangi resimleri çektiğinizi ve hangi müzikleri dinlediğinizi gün, saat ve yer olarak   görebilirsiniz. Lifelog uygulamasını kullanmaya başlamak için Google Play den uygulamayı indirmeniz ve ardından bir hesap oluşturmanız yeterli. veya uygulama üzerinden üye olunduktan sonra aktivitelerinizi takip edebilirsiniz. Uygulama SONY cihazlara direk kuruluyor. Gmail veya Sony hesabınızla direk giriş yaparak kullanıma açabilirsiniz. Lifelog Uygulamasını Aktif Kullanabilmek İçin Sony SmartWear cihazı ile birlikte kullanmanız halinde daha etkili sonuçlar toplama şansınız var. Android akıllı telefon uygulaması ve sensörlerden toplanan veriler üzerinden akıllı sensor teknolojisini kullanılarak…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Nasıl uyuduğunuzu ve çok daha fazlasını görmek için verilerinizi SmartBand ile senkronize edebilirsiniz.

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...