Anasayfa > Genel Uygulamalar > IGTV Mobil uygulama Tanıtımı
ıgtv_logo

IGTV Mobil uygulama Tanıtımı

Tam Ekran ve Dikey Videolar İçin

Instagram, YouTube benzeri video platformu ve canlı yayın uygulaması olarak IGTV geliştirdi.

IGTV, tamamen Instagram hikâyelerindeki dikey formatlı videolardan oluşuyor. IGTV’nin kendi özel uygulaması olmasına rağmen ana uygulama üzerinden de tüm özellikleri kullanılabiliyor.

Instagram’a gelecek bir ikon ile IGTV’nin dikey video deneyimini tamamen görebileceksiniz. IGTV uygulamasını indirerek takip ettiğiniz içerik oluşturucularının videolarını telefonunuza kaydede bilirsiniz.

IGTV ile milyonlarca takipçiye sahip içerik üreticileri için yetersiz kalan Instagram videolarının yerine ciddi bir çözüm sunmuş oluyor.

IGTV ile Instagram,

 • YouTube’un en ciddi rakiplerinden birisi olması olabilir. Sıradan video deneyiminden farklıdır. Videolar tam ekran ve dikey olarak görüntülenir ve siyah kenarlıkları yoktur.
 • Böylece telefonunuzu hiçbir zaman döndürmeniz gerekmez. Ayrıca IGTV videoları bir dakikayla sınırlı değildir, yani en sevdiğiniz içerikleri daha çok görebilirsiniz.
 • Instagram’da en sevdiğiniz içerik üreticilerden daha uzun, dikey videoları keyifle izleyeceksiniz.

Video Yükleme Gereklilikleri Nelerdir?

 • GTV, telefonunuzu normalde kullanma şeklinize uygun tasarlanmıştır: Dikey ve tam ekran.
 • Videolar 15 saniye ila 10 dakika uzunluğunda olmalıdır.
 • Videolar MP4 dosya formatında olmalıdır.
 • Videolar 9:16 en boy oranıyla dikey formatta (yatay değil) olmalıdır.
 • Videolar minimum 30 FPS kare hızına (kare/saniye) ve minimum 720 piksel çözünürlüğe sahip olmalıdır.
 • 10 dakikalık veya daha kısa videolar için maksimum dosya boyutu 650MB’tır. 60 dakikaya kadar olan videolar için maksimum dosya boyutu 3,6GB’tır.
 • Uygulamayı açar açmaz oynamaya başlar. Kullanmaya başlamak için aramanız veya göz atmanız gerekmez, aynı anda birden fazla işlem yapması kolaydır.

Not: Daha büyük hesaplar ve doğrulanmış hesaplar 60 dakikaya kadar video yükleyebilir, ancak bu videoların bilgisayardan yüklenmesi gerekir.

Nasıl Kanal oluştururum?

Kanalınız, insanların uygulama içine yüklediğiniz videoları izleyebileceği yerdir. IGTV’de video paylaşabilmek için öncelikle bir kanal oluşturmanız gerekir.

Bir Kanal Oluşturmak İçin:

Instagram veya IGTV uygulamasından

Akışın sağ üstündeki simgesine dokunun veya direk uygulamayı açın.

Kanal Oluştur’a dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Özellikler

 • Uygulamayı indirin ve Instagram hesabınızla giriş yapın. Hemen video izlemeye başlayabilirsiniz.
 • Zaten takip ettiğiniz içerik üreticilerin videolarını izleyin ve hoşunuza gidebilecek diğerlerini bulun. IGTV deneyiminiz size özeldir.
 • İzlemeye devam ederken diğer videolara göz atın veya belirli bir içerik üreticinin kanalını aratın.
 • Videoları beğenin, yorum bırakın ve Direct’te arkadaşlarınıza gönderin.
 • İçerik üreticilerin Instagram’da sundukları içeriklerden daha çok görmek için onları IGTV’de keşfedin ve takip edin.

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin,

 Google Play Download

Tam Ekran ve Dikey Videolar İçin Instagram, YouTube benzeri video platformu ve canlı yayın uygulaması olarak IGTV geliştirdi. IGTV, tamamen Instagram hikâyelerindeki dikey formatlı videolardan oluşuyor. IGTV’nin kendi özel uygulaması olmasına rağmen ana uygulama üzerinden de tüm özellikleri kullanılabiliyor. Instagram’a gelecek bir ikon ile IGTV’nin dikey video deneyimini tamamen görebileceksiniz. IGTV uygulamasını indirerek takip ettiğiniz içerik oluşturucularının videolarını telefonunuza kaydede bilirsiniz. IGTV ile milyonlarca takipçiye sahip içerik üreticileri için yetersiz kalan Instagram videolarının yerine ciddi bir çözüm sunmuş oluyor. IGTV ile Instagram, YouTube'un en ciddi rakiplerinden birisi olması olabilir. Sıradan video deneyiminden farklıdır. Videolar tam ekran…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

95

Özet : Instagram’a gelecek bir ikon ile IGTV’nin dikey video deneyimini tamamen görebileceksiniz. IGTV uygulamasını indirerek takip ettiğiniz içerik oluşturucularının videolarını telefonunuza kaydede bilirsiniz.

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*