Anasayfa > Genel Uygulamalar > Scorp Mobil Uygulama Tanıtımı

Scorp Mobil Uygulama Tanıtımı

Üniversite Gençliğine Yönelik

Olarak ilk zamanlarda beğenilen Scorp sevilen uygulamalar arasında ön plana çıkınca tercih sıralaması basamak atladı.

Her yaş grubundan kullanıcısına keyifli anlar yaşatıyor. Konu ve olaylar hakkında, kullanıcıların fikirlerini anlatabildikleri 15 saniyelik videolar paylaşılıyor.

Sözlük fikri ile yola çıkan gençlerin yazıdan çok video esaslı bir uygulama geliştirmeleri ile Scorp uygulaması ortaya çıkmıştır. Uygulama içinde bir kullanıcı ya da konuyu takip edebilirsiniz. Kullanıcıların keyifli zaman geçirdikleri ve farklı bakış açılarının paylaşımını sağlamaktadır.

Hedef Kitlesi Gençler ve Yaş Ortalaması

21 olan Scorp Koç Üniversitesi’nden İzzet Zakuto ve Sercan Işık’ın ortak projesi. Uygulama tamamen ücretsiz ve reklamlardan gelir sağlayan bir uygulama. Scorp İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi şehirler başta olmak üzere toplam 27 üniversitede temsilcileri bulunuyor. Türkiye dışında ABD’de Carneige Mellon Üniversitesi’nde de temsilcileri bulunuyor.

yapan uygulama sosyal paylaşım ağlarını bir hayli geride bıraktı. Aktif kullanıcı sayısı bir hayli fazla. Eğlendirirken eğiten, bilgi sahibi olunan özgür paylaşım platformları arasında.

Videoları izlerken zamanın nasıl geçtiği anlamıyorsunuz. Aynı zamanda sürekli düşünmenizi de gerektiriyor.

Video çekerken neler söyleyeceğinize mimiklerinize kadar planlamanız gerekiyor. Oldukça eğlenceli olmakla beraber sosyal çevrenizin artmasını da olanak sağlamaktadır. Yüklediğiniz video eğleneceğiniz içerik olarak listenin en üstünde gözüküyor.

Samimi Sosyal Medya

 • Paylaşım içeriği Scorp dünyanın en samimi sesli ve görsel içerik sunucusu.
 • Burada politikadan futbola, kadın erkek ilişkilerinden modaya aklınıza ne gelirse paylaşılıyor.
 • Konunuzu seçin ya da yeni bir konu açın, 15 saniyede videonuzu çekin ve gelecek videoları bekleyin.
 • Gündemi takip edip, fikirlerini özgürce ifade ediyor
 • Herkes yepyeni insanlarla tanışıp dost oluyor,

Kullanmaya Başlamak ve

 • Kaydolması tamamen ücretsiz olan Scorp uygulamasına üye olmak da kolay.
 • Kayıtlı bir e-posta adresi ya da Facebook adresinizin olması yeterli. Facebook adresini direkt olarak uygulamaya bağlamak, birkaç saniyede Scorp kullanıcısı olmayı sağlayacaktır.
 • Uygulama kullanıcı menüsünde Haber kaynağı sekmesinden güncel başlıkları görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcıların birbirilerini takip edebilme özelliği sayesinde, ilk paylaşılan videoların takip edenler tarafından görülmesi mümkündür.
 • Popüler başlıkların bir arada bulunduğu kategoride beğenilen ve izlenen Scorp videoları izlenebilir. Uygulamaya artan ilgi ile birlikte, yüklenen video sayısı da binleri aşmıştır.

Scorp Kullanıcıları Belirli Kategorilerle

İlgili yorumlarını, hazırladıkları videolarla paylaşıyor. Yeni bir başlık oluşturarak kategori açabiliyor.

Videolar, Scorp haber akışında üzerlerinde başlıklarıyla sıralanıyor. Kullanıcılar gittikleri kategoriyle bağlantılı diğer videoları da görebiliyor.

Aynı konuda onlarca farklı yaklaşım ve yorumla ele alınan bilgilendirici ya da eğlenceli kısa içerikleri izleyebiliyorsunuz.

Kullanıcılar videoları beğenebiliyor, popüler videolar ayrı bir sekmede görüntülenebiliyor.

Uygulamanın İstanbul, Ankara, İzmir, Giresun, Antalya gibi şehirler başta olmak üzere toplam 27 üniversitede temsilcileri bulunuyor.

ABD Carneige Mellon Üniversitesi’nde temsilcileri bulunan Scorp ekibinde 300’e yakın üniversite öğrencisi çalışmakta. Scorp hayata geçmesinde yöneticilerden Şeyda Gündoğdu ve Sintia Bahar ile yazılımın ekibinden Övünç Dalkıran’ın da büyük emeği var.

Scorp İle Özgür Ol

 • Gündemini Yarat
 • 15 saniyede çevrenden haberdar ol.
 • Popüler başlıklar oluştur.
 • Kategorini Seç
 • İlgi alanlarını takip et.
 • Yeni şeyler öğren.
 • İstersen anonim bir şekilde kendini ifade et.
 • Hayalet moduyla video paylaş.

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Üniversite Gençliğine Yönelik Olarak ilk zamanlarda beğenilen Scorp sevilen uygulamalar arasında ön plana çıkınca tercih sıralaması basamak atladı. Her yaş grubundan kullanıcısına keyifli anlar yaşatıyor. Konu ve olaylar hakkında, kullanıcıların fikirlerini anlatabildikleri 15 saniyelik videolar paylaşılıyor. Sözlük fikri ile yola çıkan gençlerin yazıdan çok video esaslı bir uygulama geliştirmeleri ile Scorp uygulaması ortaya çıkmıştır. Uygulama içinde bir kullanıcı ya da konuyu takip edebilirsiniz. Kullanıcıların keyifli zaman geçirdikleri ve farklı bakış açılarının paylaşımını sağlamaktadır. Hedef Kitlesi Gençler ve Yaş Ortalaması 21 olan Scorp Koç Üniversitesi'nden İzzet Zakuto ve Sercan Işık'ın ortak projesi. Uygulama tamamen ücretsiz ve reklamlardan gelir sağlayan…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

89

Özet : Scorp İle Özgür Ol Gündemini Yarat

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*