Anasayfa > Genel Uygulamalar > MHRS Mobil Uygulama Tanıtımı

MHRS Mobil Uygulama Tanıtımı

Devlet Hastanelerinden

MHRS Mobil ile tüm Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerden randevu alabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri aynı zamanda Merkezleri (ADSH, ADSM) randevu sistemine dahil. Vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almalarını kolaylaştırıyor.

Uygulamanın IOS ve Android sürümleri mevcut. Bu anlatımı Android versiyonu için yapacağım. IOS sürümünde de tamamen aynısı uygulama tahminimce Hibrit uygulama. (Phone gap vb.) Jquery mobile Framework kütüphanesi kullanılarak hazırlanmış gibi duruyor.

182 Merkezi Hekim Randevu

Sisteminin akıllı telefonu uygulaması ile Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastanelerinden MHRS üzerinden nasıl randevu alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

  • İlk olarak internette ve çevremde sıkça duyduğum bir soruyu yanıtlamak istiyorum MHRS uygulaması ile randevu almak ücretsizdir.
  • Uygulamanın kendisi de ücretsiz.

Bundan Böyle Hastanelerde Uzun

Sıralar beklemenize gerek yok. MHRS Mobil uygulaması yardımı ile kolay ve hızlıca muayene randevusu alabilirsiniz. Aldığınız randevuları buradan takip edebilirsiniz. Randevu gününü, saatini ve hekiminizin o gün hastanede görev yapıp yapmadığını öğrenebilir, gidemeyeceğiniz randevularınızı iptal edebilirsiniz.

MHRS ile Hızlı Randevu Alın

Girişte uzun uzun yazıp sizi de sıkmak istemiyorum bu yüzden görseller ile devam edelim görsellerin altında size açıklama yapacağım.

MHRS Mobil Uygulama Ana Ekran

Şekil 1

Uygulamayı telefonumuza indirip kurduktan sonra bizi karşılayan ilk sayfa şekil 1 deki sayfa oluyor. Burada “Yeni Üye” butonuna dokunarak üyelik sayfasına ulaşıyoruz.

Şekil 2

Şekil 2

Burada yapmanız gereken formdaki bilgileri * ve ** a göre doldurmak olacaktır. Burada * tek yıldızlı alanların doldurulması zorunlu ** çift yıldızlı alanlardan sadece bir tanesi doldurmanız yeterli. Örn: Cep telefon numaranız ya da sabit telefon numaranız. Unutmayın buraya girdiğiniz bilgilere göre randevu verildiği için gerçek bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Şekil 3

Şekil 3

Formu doldurduktan sonra sayfayı aşağı doğru kaydırıp en son şekil 3’teki resimdeki “Kaydet” butonuna dokunuyoruz ve ardından kayıt işlemimiz tamamlanıyor.

Ek olarak formu aşağı doğru kaydırılması oldukça zor ama biraz uğraşarak başarıyorum.

Şekil 1

Şekil 1

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra şekil 1 deki sayfaya geri dönüyoruz. Kayıt formunda belittiğimiz T.C. kimlik numaramızı ve parolamızı girerek “Giriş” butonuna dokunuyoruz. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki şekil 4 ekranı karşımıza geliyor. Bu sayfada randevu alabilir geçmiş randevularımızı sorgulayabilir ve hesap bilgilerimizi güncelleyebiliriz.

Şekil 4

Şekil 4

Randevu almak için randevu al butonuna tıklıyoruz. Burada bizi karşılayan sayfaları adım adım aşağıya ekliyorum bu adımları izleyerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Şekil 5

Şekil 5

Şekil 5 te yer alan formdan İl ve İlçe bilgilerimizi seçiyoruz. Sırasıyla aşağıdaki şekil 6 ‘daki gibi klinik seçimimizi gerçekleştiriyoruz. Burada listelenen klinikler bir sonraki adımda seçeceğiniz hastanede olmayabilir. Bu yüzden önceden gitmek istediğiniz hastanede istediğiniz bölümün var olup olmadığını öğrenmenizde fayda var.

MHRS Mobil Uygulama - Klinik Seçimi

Şekil 6

MHRS Mobil Uygulama - Klinik Yer Seçimi

Şekil 7

Hastanemizi de seçtikten sonra hizmet veren doktorlar şekil 7 deki gibi listeleniyor randevu almak istediğiniz doktorumuzu seçiyoruz.

MHRS Mobil Uygulama - Randevu Saat Listesi

Şekil 8

Ardından şekil 8 ve 9’da gördüğünüz gibi seçmiş olduğunuz doktorunuzun hizmet verdiği en yakın tarihller ve saatler listeliniyor. Buradan müsait olan bir saati seçerek randevu işleminizi gerçekleştirebiliryorsunuz.

MHRS Mobil Uygulama - Randevu Saat Listesi

Şekil 9

Randevu Alma Adımları

  • Bu kadar çok fazla uğraşmadan hızlı bir şekilde randevunuzu oluşturabiliyorsunuz.
  • Randevunuzu iptal işleminde bu uygulamadan gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ek olarak üyelik bilgilerinizi unutmanız durumda ne yapmanız gerektiği ile devam edelim.

Parolanızı Unutmanız Durumunda

  • Kayıt sırasında aktif olarak kullandığınız e-posta adresinizi ve cep telefonu numaranızı girmenizde fayda var.
  • Kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresiniz ya da cep telefonu numaranızla şifrenizi tekrar alabiliyorsunuz.

Bir sonraki tanıtımımızda görüşmek üzere…

MHRS Mobil Uygulama - Parola Hatırlarma

Şekil 10

MHRS Mobil Uygulama - Parola Hatırlarma Eposta

Şekil 11

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Devlet Hastanelerinden MHRS Mobil ile tüm Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerden randevu alabilirsiniz. Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri aynı zamanda Merkezleri (ADSH, ADSM) randevu sistemine dahil. Vatandaşların, istedikleri hekimden ve belirledikleri uygun olan tarihe randevu almalarını kolaylaştırıyor. Uygulamanın IOS ve Android sürümleri mevcut. Bu anlatımı Android versiyonu için yapacağım. IOS sürümünde de tamamen aynısı uygulama tahminimce Hibrit uygulama. (Phone gap vb.) Jquery mobile Framework kütüphanesi kullanılarak hazırlanmış gibi duruyor. 182 Merkezi Hekim Randevu Sisteminin akıllı telefonu uygulaması ile Sağlık Bakanlığına bağlı Devlet Hastanelerinden MHRS üzerinden nasıl randevu alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. İlk olarak internette ve çevremde sıkça duyduğum bir soruyu yanıtlamak istiyorum MHRS uygulaması…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

90

Özet : Akıllı telefonunuzdan hızlı şekilde hastane randevusu almanızı sağlayan güzel bir uygulama

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Hakkında Cenk Karaer

Cenk Karaer
Emekli IT uzmanı, teknolojiye merak salmış, bilgi - birikimi ile beraber mobil uygulamaları tanıtarak insanlara faydalı olmaya çalışan nadide insan

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*