Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Dropbox Mobil Uygulama Tanıtımı
dropbox-logo

Dropbox Mobil Uygulama Tanıtımı

Son Yıllarda İnternet Hızlarının

Gelişmesi ve mobil teknolojilerin artmasıyla birlikte, bulut depolama yöntemleri hayatımızda yer etmeye başladı. Bulut depolama hizmeti veren platformlardan bir tanesi de Dropbox.

Önceleri yanımızda taşınabilir depolama araçları bulunurken ( flash disk) şimdilerde bu tarz taşınabilir depolama araçlarına pek ihtiyaç kalmıyor. Sizin için önemli olan veya paylaşma ihtiyacı hissedeceğiniz dosyalarınıza artık aynı anda pek çok cihazdan ulaşabiliyorsunuz. Tek ihtiyacınız olan İnternet erişiminizin olması. Bu sayede herhangi bir cihazda yerden tüm dosyalarınıza erişerek herkesle paylaşabiliyorsunuz.

Yazılım üretici firmalar artık kendi yazılımlarının içerisinde bu tarz uygulamaları kullanılan cihazlara göre cihaz yazılımlarının içerisinde gömülü olarak kullanıcısına sunuyor. Böylece cihazların depolama alanlarını size bırakıyor.

Dropbox Ücretsiz Üyelik

Sayesinde size 2gb’a kadar depolama alanı sunuyor. Diğer rakipleri arasında en az depolama alanı veren Dropbox’ ta kapasite artırmanın ücretsiz ve keyifli yolu var. Bunun için  arkadaşlarınızı bu uygulamayı kullanmaya davet etmeniz.

Tabi ücretli olarak depolama kapasitesini artırabiliyorsunuz. Her arkadaşımız için bize 500 MB ekstra alan veriyor.

Davet ettiğimiz arkadaşlarınız Dropbox’ a , uygulamasını bilgisayarlarına indirip giriş yapmaları gerekiyor.

Dropbox Bulut Depolama Alanına

Microsoft Office ve Adobe dosyaları fotoğraf, video ve müzik gibi her türden dosyanızı kopyalayabilirsiniz.

Bunlara daha sonra, bilgisayarınızdan veya akıllı cihazlarınızdan bir İnternet veri sağlayıcısı üzerinden erişim elde edin.

Dropbox uygulaması kullandığınız tüm cihazlarda eş zamanlı olarak çalışır. Bu sayede her yerden çalışmalarınızı kontrol edebilir, değişiklikler yapabilir, bunları kayıt edebilirsiniz. Sonradan kaldığınız devam etmek için başka cihazda oturup açıp yine kullanabilirsiniz.

Bulut alanda depoladığınız verilerinizi uygulama içinde size verilen bir link sayesinde çevrenizle paylaşabilirsiniz. Büyük dosyaları başkalarının indirmesi için yine verilen linki karşı tarafa göndermeniz yeterli. İndirecek tarafın bir hesabının olmasını da gerek yok. Dropbox içinden herhangi bir dosyayı paylaşmak için bir bağlantı oluşturun ve bu bağlantıyı e-posta, sohbet, hatta kısa mesaj ile gönderin.

Bulut alanda bulunan verileriniz güvende olmaya devam ederken, çevrimdışı olarak daha önceden bilgisayarınızda kurmuş olduğunuz Dropbox uygulaması üzerinden çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Kayıt ettikten sonra internete bağlandığınız anda otomatik olarak senkronize olur.

Akıllı mobil cihazlardan çektiğiniz fotoğraflar, video veya diğer dosyalarınızda depolanmasını istiyorsanız ayarlar sekmesinden otomatik olarak yedekle sekmesini aktif etmeniz yeterli. Buluta yedeklediğiniz veriler tarih sırasına göre düzenlenir. Uygulama içinde klasörler oluşturarak nereye neyin kopyalanmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

Paylaşılan Bir Klasör oluşturarak Aynı Dosya Üzerinde Çalışma

Arkadaşları belirleyerek birlikte slaytlar ve sunumları eş zamanlı çalışarak hazırlayabilirsiniz. Çalışma arkadaşlarınız yapılan değişikleri eş zamanlı olarak güncellenmiş hali ile görecektir. Yapılan bu değişikleri ayrıca E-Posta ile bildirmenize gerek kalmayacaktır.

Dropbox Windows, Mac OS ve Linux çalıştıran bilgisayarlarda kullanılabileceği gibi mobil dünya için iOS, Android ve Blackberry desteği de sunuyor.

Mobil cihazlarda ise Android ve iOS yazılımlar arasında da farklılıklar bulunuyor. Mobil cihazlarınız üzerinde dosya görüntüleme ve yapılan değişiklikleri kaydetme özelliklerden yararlanabilmeniz, kullandığınız programın Dropbox ile bütünleşmiş olması gerekiyor.

Android kullanıcıları dosya açabilmek ve görüntüleyebilmek için Dropbox ile uyumlu olan uygulamaları cihazlarında kurmak zorundalar. IOS yazılım kullanıcıları bu konuda daha şanslı.

Dropbox Bilinmeyen Özellikleri

  • Arasında sildiğiniz dosyalar bilgisayar ya da web ara yüzünde tamamen yok olmuyorlar silinmek için bekleyenler kuyruğuna dâhil ediliyorlar.
  • Ücretsiz kullanıcıları için 30 gün, Pro hesap sahiplerine 365 gün süre ile sınırlı.
  • Saklamak yerine tamamen sil seçeneğini kullanarak geçmiş dosyalarınızı bir çırpıda geri dönüşümü olmayacak şekilde silebilirsiniz.
  • Dalgalı bir internet hızı veri transferini etkiler. Maksimum ve minimum süratlerde yaşanan bu durumu Dropbox’ da indirme ve yükleme hızlarını ayarlayarak düzenleyebilirsiniz.
  • Network üzerinde bu ayarın yapılması sayesinde İnternet hızınızın uygulama tarafından tamamen kullanılmasının önüne geçebilirsiniz.
  • Dropbox ile açabileceğiniz dosya ve dokümanlar programın kullandığınız sürümüne göre değişebiliyor. Bu dosyaların uygulama ile uyumlu olması gerekiyor.

Dropbox Business Aboneliği Satın Alarak

Önemli şirket bilgileri ve kullanıcı etkinliği üzerinde tam kontrol sağlayabilirsiniz. Geniş güvenlik ve yönetim özellikleri ile ait olduğu şirketin tüm ihtiyaçlarına canlı destek veriyor. Bu paketin içinde sınırsız veri silme ve kurtarma var.

Şirketlerin ihtiyacı olan bulut depolama alanı, yönetici kontrolleri ve tam anlamı ile sistem yönetme seçeneklerini bu paketin içinde sunuyor. Dropbox iş dünyası için oldukça verimli seçenekleri barındırıyor.

Uygulamanın Android Mobil Cihazlarınıza İndirmek İçin

Son Yıllarda İnternet Hızlarının Gelişmesi ve mobil teknolojilerin artmasıyla birlikte, bulut depolama yöntemleri hayatımızda yer etmeye başladı. Bulut depolama hizmeti veren platformlardan bir tanesi de Dropbox. Önceleri yanımızda taşınabilir depolama araçları bulunurken ( flash disk) şimdilerde bu tarz taşınabilir depolama araçlarına pek ihtiyaç kalmıyor. Sizin için önemli olan veya paylaşma ihtiyacı hissedeceğiniz dosyalarınıza artık aynı anda pek çok cihazdan ulaşabiliyorsunuz. Tek ihtiyacınız olan İnternet erişiminizin olması. Bu sayede herhangi bir cihazda yerden tüm dosyalarınıza erişerek herkesle paylaşabiliyorsunuz. Yazılım üretici firmalar artık kendi yazılımlarının içerisinde bu tarz uygulamaları kullanılan cihazlara göre cihaz yazılımlarının içerisinde gömülü olarak kullanıcısına sunuyor. Böylece cihazların depolama…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

92

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...