Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Drive Mobil Uygulama Tanıtımı
google-drive-logo

Google Drive Mobil Uygulama Tanıtımı

Google’ın Android işletim

Google Drive  akıllı cihazlar için geliştirdiği kendi bulut depolama sistemi. Çeşitli ofis araçlarını da beraberinde kullanıcıların tercihine sunuyor. Google Drive eş zamanlı olarak dosyalarına erişim imkânı sağlıyor.

Depolama sistemindeki dosyalarınızı düzenlemek, yeni ofis dosyası açmak, paylaşmak gibi birçok seçeneğini barındırıyor.

Google Mail hesabınız ile doğrudan bağlantı imkânı sunduğu gibi Microsoft uzantılı ( Hotmail, Live, Outlook ) mail hesabı ile de etkileşimi mevcut.

Google tarafından 2012 yılında kullanıcılarının hizmetine açıldı. Bu servis sayesinde Internet bağlantısı olmadan önceden çevrimdışı yetki verdiğiniz cihaz üzerinden dosyalarınıza ulaşıp görüntüleyebilir ve değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz.

Tekrar Internet’e bağlandığınızda bu değişiklikler otomatik olarak senkronize edilecektir.

Tüm Dosyalarınız için Güvenli

Bir depolama alanı olan Google Drive üyeliği ile dosyalarınıza istediğiniz akıllı telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişmenize olanak sağlar. Drive’ daki dosyalarınız (ör. Videolar, fotoğraflar ve dokümanlar) güvenle yedeklendiği için siz silmediğiniz sürece kaybetmezsiniz.

Uygulamadayken, diğer kullanıcıları dosya ya da klasörlerinizden dilediğinizi görüntülemeleri, düzenlemeleri veya üzerinde yorum yapmaları için kolayca davet edebilirsiniz.

Google Drive bütün kullanıcılarına 15 GB ücretsiz çevrimiçi depolama servisini ücretsiz sunuyor. Bu sayede hiç kaybetmek istemediğiniz resimlerinizi, belgelerinizi, videolarınızı saklayabiliyorsunuz.

Google Drive kısaca bizim bilgilerimizi güvende tutan ve bize çevrimiçi depolama alanı açan oldukça kullanışlı ve güzel bir uygulama. Alan artırmak isterseniz belli bir ücret ödemek zorundasınız.

Çevrimiçi ve Eş Zamanlı Olarak

 • Gittiğiniz her yere ofis çalışmalarınızı, tuttuğunuz raporları, dokümanları,
 • Sevdiğiniz resimleri bilgilerinizin güvenliğinden emin olarak taşımak isterseniz,
 • Google Drive mobil uygulaması tam size göre.
 • Dosyalarınızı güvenle depolama ve onlara istediğiniz yerden erişme imkânı
 • İsim ve içeriğe göre dosya araması yaparak kolayca bulma.
 • Diğer kullanıcılarla ve çevrenizle kolayca dosya ve klasör paylaşma.
 • İçeriğinizi hızlıca görüntüleme.
 • Kimlerin görüntüleyebileceği, yorum yapabileceği veya düzenleyebileceğine dair erişim yetkisi belirleme.
 • Son dosyalara hızlı erişim
 • Dosya ayrıntılarını ve etkinliğini görme.
 • Dosyaları çevrimdışı görüntülemeyi etkinleştirip internet olmadan kullanabilme
 • Basılı dokümanları taramak için cihazınızın kamerasını kullanma.
 • Google Fotoğraflardaki resimlere ve videolara erişme.

Google Mail Hesabınızla Oturup Açtıktan Sonra

iOS veya Android işletim sistemlerinde erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca kurulum yaparak dosyalarınıza erişebilirsiniz.

Sürekli e-mail veya bir dosya trafiği yaşıyorsanız dosyalarınızı Google Drive servisi üzerinde tutabilirsiniz. Bu sayede mobil cihazlarınızdan, tablet veya dizüstü bilgisayarınızdan kolayca erişebilirsiniz.

Tüm kullandığınız cihazlarda eş zamanlı olarak dosyalarınız üzerinde çalışabilir, görüntüleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. Sonrasında çalışma arkadaşlarınızdan geri bildirim almak için onlarla paylaşabilir ya da onların da yorumlarını eklemesi için davet edebilirsiniz.

E-mail ile gönderemeyeceğiniz büyüklükte bir dosyanın, resmin ya da videonun karşı tarafa ulaştırılmasında Google Drive imdada yetişiyor. Web arabirimi ya da masa üstü uygulaması ile kolayca dosyalarınız buluta yükleme yapın.

Karşıdaki kişiye link paylaşmak yeterli olacaktır. Gelişmiş arama özellikleriyle istediğiniz bilgiye ve dosyaya saniyeler içinde ulaşıp, istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Google Drive Hakkında küçük Notlar

 • Hesabınızda bir klasör açarak bunu arkadaşlarınız ile paylaşın, böylece klasör içine eklenen tüm dosyalara anlık olarak hepiniz ulaşabilirsiniz.
 • Bilgisayarınıza kurulum yaptıysanız, klasör içine dosya eklerken programın çalıştırın ve dosyalarınız kopyalayıp yapıştırın.
 • Google Drive’ a koyduğunuz tüm dosyalara mail adresinizle giriş yaptığınız tüm tarayıcılardan ulaşırsınız,
 • Başkaları sadece siz onlarla paylaşım yaparsanız dosyaları görür.
 • Google Drive okul ortamlarında öğretmen-öğrenci dosya paylaşımlarında güvenli ve hızlı bir şekilde kullanılabilirler

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek için

Google'ın Android işletim Google Drive  akıllı cihazlar için geliştirdiği kendi bulut depolama sistemi. Çeşitli ofis araçlarını da beraberinde kullanıcıların tercihine sunuyor. Google Drive eş zamanlı olarak dosyalarına erişim imkânı sağlıyor. Depolama sistemindeki dosyalarınızı düzenlemek, yeni ofis dosyası açmak, paylaşmak gibi birçok seçeneğini barındırıyor. Google Mail hesabınız ile doğrudan bağlantı imkânı sunduğu gibi Microsoft uzantılı ( Hotmail, Live, Outlook ) mail hesabı ile de etkileşimi mevcut. Google tarafından 2012 yılında kullanıcılarının hizmetine açıldı. Bu servis sayesinde Internet bağlantısı olmadan önceden çevrimdışı yetki verdiğiniz cihaz üzerinden dosyalarınıza ulaşıp görüntüleyebilir ve değişiklikler gerçekleştirebilirsiniz. Tekrar Internet'e bağlandığınızda bu değişiklikler otomatik olarak senkronize edilecektir. [gallery…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

96

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

3 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...