Anasayfa > Genel Uygulamalar > Google Keep Mobil Uygulama Tanıtımı
Google-keep-logo

Google Keep Mobil Uygulama Tanıtımı

Klasik Post-it Anlayışı

Google Keep sayesinde mobil ortamlara ve çevrimiçi platformlara yerleşerek birçok not alma uygulamalarından daha fazlasını sunuyor.

Google Keep, son derece basit ve kesinlikle herkesin zorlanmadan kullanabileceği notlar ve listeler oluşturabileceği önemli bir seçenek olarak karşımızda.

Tüm içeriklerinizi başarılı bir şekilde gruplandırabilirsiniz. Düzenli bir görünüme sahip olan Google Keep hizmeti, hiçbir karmaşa yaşamadan kullanabileceğiniz bir şekilde tasarlanmış.

Google Drive ile tamamen bütünleşmiş bir şekilde çalışarak notlarınızı saklıyor. Google hesabınız ile kullanabileceğiniz not alma uygulaması.

Notlar ve Listeler Oluşturabileceğiniz

 • Google Keep anlık not alma uygulaması sayesinde her şeyi yazın veya söyleyin. Diğer kullanıcılarla bunları paylaşabilir ve üzerlerinde birlikte çalışabilirsiniz.
 • Google Keep, cihazlarınızın tümü genelinde eş zamanlı çalıştığı için notlarınıza ve listelerinize nerede olursanız olun ulaşabilirsiniz. Aldığınız notları kaçırmak gibi bir şansı ortadan kaldırır.
 • Gittiğiniz her yerde bir bilgisayar üzerinden Google Chrome veya Google Keep Chrome eklentisini sayesinde hesabınızla oturum açabilir ve notlarınıza ulaşabilirsiniz.
 • Google Keep Chrome eklentisi sayesinde not alma uygulamasını tarayıcınıza bütünleşmiş olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede aklınıza gelenleri anlık olarak not alma şansına sahip olacaksınız.
 • Uygulamayı telefonunuzda, tabletinizde, bilgisayarınızda veya Android Wear saatinizde kullanabilirsiniz. Tüm bu cihazlar arasında eş zamanlı olarak hareket kolaylığı sağlar.

İnternet Üzerinizde Kaydetmek İstediğiniz

Bir makale görürseniz, bu makaleyi bir Keep notuna aktarabilirsiniz. Yapmanız gereken, tarayıcının paylaş özelliğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Notunuzda bir web sayfasının URL’si yer alıyorsa bu web sayfasının notunuza eklenen ön izlemesini görebilirsiniz.

Ön izlemeye tıklayarak içeriği sonradan tarayıcıda açıp tekrar inceleyebilirsiniz.

Mobil tarayıcı gibi başka uygulamalarla içerik paylaşmanıza olanak tanıyan, herhangi bir uygulamadaki içerikten bir Keep notu oluşturabilirsiniz.

Doğru Zamanda Doğru Not

 • Almak için Konuma dayalı bir hatırlatıcı ayarlayın. Öncelikle konum servisinizi aktif edin.
 • Marketten bir şeyler almayı hatırlamanız gerektiğinde alışveriş listeniz otomatik olarak markete gittiğinizde karşınıza gelsin.
 • Notlarınız için hatırlatıcılar oluşturup belirli bir zamanda veya belirli bir yere vardığınızda notlarınız size hatırlatılır.
 • Resimli not alma özelliğini kullanarak makbuz veya sanat eseri gibi resimleri not olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca, mevcut notlara fotoğraf ve resim de ekleyebilirsiniz.

Google’ın Başarılı Sesli Yazdırma Özelliği Sayesinde

Klavyeye gerek kalmadan, istediğiniz söylemi konuşarak telefona not olarak ses kaydını tutabilirsiniz.

Mevcut seste konuşmalarınızı yazı olarak kaydedebilen bir program. Düz not alma ve fotoğraf çekip, çektiğiniz fotoğrafla beraber ses kaydı ile not alma özelliğini destekliyor.

Bu sayede hareket halindeyken konuşarak sesli bir not girdiğinizde, otomatik olarak yazıya dönüştürülecektir.

Tabi uygulamanın en güzel yanlarından bir tanesi de checklist oluşturabilmeniz.

Google Keep, aklınızdaki bir düşünceyi veya bir listeyi daha sonra kullanmak için kaydetmenizi ve çevrenizle paylaşmanızı kolaylaştırır.

Sesinizle Not ve Liste Oluşturmak İçin

 • Mikrofonu açın Not al veya Kendime not diye seslenin. Liste oluşturmak istiyorsanız o zaman Liste oluştur diye seslenin.
 • Listenizi özelleştirip yapılacaklar listesi oluştur şeklinde bir başlık koyabilirsiniz.
 • Sustuğunuzda, söylediğiniz metni içeren notunuzu görürsünüz.
 • Sesinizde bir duraklama olursa, listenizi oluşturmaya devam etmeden önce mikrofona tekrar dokunun ve konuşmaya devam edin.
 • Bu şekilde öğe ekleyebilir, kaldırabilir ve değiştirebilirsiniz.
 • Sesinizle liste öğeleri eklemeye devam edebilirsiniz, ancak liste öğelerini değiştiremez veya silemezsiniz.
 • Liste öğelerini değiştirmek veya silmek için uygulamayı açın ve listeyi manuel olarak düzenleyin.
 • Bu özellikler yalnızca Android cihazlarda kullanıma sunulmuştur.

Renkli Pos-it Olarak

 • Notları hızlı şekilde düzenlemek ve işlerinize devam etmek için onları renklendirerek ve etiketler ekleyerek sınıflandırın.
 • Kaydettiğiniz bir şeyi bulmanız gerektiğinde basit bir arama ile ortaya çıkarın.
 • Eklediğiniz her şey tüm cihazlarınızda eş zamanlı kayıt edilir, böylece planlarınız da her zaman yanınızda olur.
 • Google Keep gün geçtikçe güncellenmeye ve daha fazla seçenek eklenmeye devam ediyor.
 • Tüm işletim sistemlerinde ve her türlü cihazda (Google Glass) kullanılabilecek.

Google Keep Uygulaması

Sizden ücret talep etmiyor. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa ki olacaktır.

Uygulamanın yapabildiklerini bizler ancak bu kadar yazabildik. Yapabileceklerin sadece özeti şeklinde kalan bu yazımızın üstünde bilgilere kesinlikle ihtiyacınız olacaktır.

Uygulamanın sitesini bir şekilde incelemek size fayda sağlayacaktır.

Uygulamayı Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Klasik Post-it Anlayışı Google Keep sayesinde mobil ortamlara ve çevrimiçi platformlara yerleşerek birçok not alma uygulamalarından daha fazlasını sunuyor. Google Keep, son derece basit ve kesinlikle herkesin zorlanmadan kullanabileceği notlar ve listeler oluşturabileceği önemli bir seçenek olarak karşımızda. Tüm içeriklerinizi başarılı bir şekilde gruplandırabilirsiniz. Düzenli bir görünüme sahip olan Google Keep hizmeti, hiçbir karmaşa yaşamadan kullanabileceğiniz bir şekilde tasarlanmış. Google Drive ile tamamen bütünleşmiş bir şekilde çalışarak notlarınızı saklıyor. Google hesabınız ile kullanabileceğiniz not alma uygulaması. Notlar ve Listeler Oluşturabileceğiniz Google Keep anlık not alma uygulaması sayesinde her şeyi yazın veya söyleyin. Diğer kullanıcılarla bunları paylaşabilir…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

98

Özet : Google Keep anlık not alma uygulaması sayesinde her şeyi yazın söyleyin

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

3 yorum

 1. Avatar

  Buradaki yazınızı okuduktan sonra kullanmaya başladım. Resmen elim ayağım oldu. Çok teşekkür ederim paylaşımınız için

  Not: Sizi şans eseri buldum, sonrasında hergün sitenizi takip eder oldum. Yüreğinize sağlık.

 2. Avatar

  Yanlışlıkla notları kalıcı olarak sildim çöp kutusundan bunları geri getirmek mümkün müdür. Yardımcı olursanız sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*