Öne Çıkan Uygulamalar
Anasayfa > Genel Uygulamalar > IFTTT Mobil Uygulama Tanıtımı
ifttt logo

IFTTT Mobil Uygulama Tanıtımı

IFTTT Mutlaka Denemek İsteyeceksiniz

Ülkemizde bilinmeyen IFTTT uygulaması dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya ulaşmış inanılmaz bir soruyu çözmesiyle ünlü aslında. Bunu böyle yapınca, şunu da şöyle yapacak bir şey olsa. İşte sizin yerinize yapacak.

Uygulamanın kapasitesi sınırsız denebilecek seviyede çeşitli işlem barındırıyor. If This, Then That (Bu olunca, böyle yap). Yapmanız gereken tek şey IFTTT içinde görevi tarif etmeniz. Uygulama içinde hazır olan tarifler olduğu gibi kendiniz de tarif oluşturabiliyorsunuz.

Uygulamayı  kullanabileceğiniz gibi isterseniz akıllı telefon ve tabletlerinizden kullanabilirsiniz.

Hayatınızı Otomatiğe Alın

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile hemen her cihaz birbirleriyle etkileşim içerisindeler. Bilgisayara ihtiyaç duymadan çoğu işinizi akıllı telefon ve tabletinizden yapabiliyorsunuz. Artık evde kullandığımız aletleri internete bağlayıp mobil cihazlar üzerinden idare edebiliyoruz. Bazen bu kadar akıllı işi yapacak daha akıllı bir şeylere ihtiyaç duyuyoruz. Hayatımızı daha da kolaylaştırmak adına bir sürü uygulama hayatımıza giriyor.

IFTTT de gerek iş gerekse de gündelik hayatlarında, akıllı cihazlar olmadan bir yaşam düşünemeyen, insanlar düşünülmüş.

IFTTT (IF), yukarıda da yazdığımız gibi akıllı mobil cihazınızda ve tabletlerinizde kullandığınız sosyal ağ uygulamalarından tutunda. Akıllı ev aletlerine kadar birçok şeyi birbirine bağlayarak işinizi kolaylaştıran bir uygulama. İnternet ve akıllı cihaz kullanan herkes tarafından kolayca kullanım sunan pratik bir sisteme sahip. Bunun için IFTTT uygulamasına üye olduktan sonra erişim izni vermekten başka bir şey yapmanıza gerek yok.

Güvenlik İçin Yapılması Gereken

IF uygulaması, çift aşamalı doğrulama özelliğine sahip. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar hesap ayarlarından bu özelliği aktifleştirerek, şifreye ek bir doğrulama koduyla hesap güvenliğini artırabiliyor. Şifrematik uygulaması kullanarak doğrulama kodları telefonunuzda bir uygulama tarafından oluşturarak sisteme girmeniz gerekiyor. Bu uygulamalar ,  ve  ndan  

Bir diğer yöntem SMS doğrulama yaparak doğrulama kodları kısa mesajla cep telefonunuza gönderilmesini sağlamak ama bu özellik şimdilik ülkemizde yok.

DO Uygulaması ile Reçete Oluşturmak

DO Recipes ve IF Recipes. IFTTT’ de iki türlü görev oluşturma şansına sahipsiniz. Bunlara Recipe yani Reçete deniliyor. Akıllı olması yeterli. Eğitim Şart 

 DO Recipes

Dilediğiniz görevi tek dokunuşla harekete geçirme kolaylığı sunuyor. Akıllı ev cihazları kullanıyorsanız şu konuma geldiğimde şunu yap şeklinde kombiyi sizin için açıyor ısısını ayarlıyor. Tek dokunuşla çektiğiniz resimleri siz nereye isterseniz oraya kayıt ediyor veya paylaşıyor. Bir dokunma ile akıllı bir ev ampulünü yakarken televizyonu kapatabiliyor. Akıllı olan her şeyin pil, bluetooth, Wi-Fi, navigasyon ve müzik özellikleri üzerinde IF ile otomatik kontrol sağlayabiliyorsunuz. Kısacası bir bağlantı ile sayısız bağlantı yaratıp hayatınızı daha kolaylaştırabilirsiniz. Bununla kalmayıp sizin yerinize her türlü şeyi düşünüp zamanı geldiğinde yapacak bir eleman.

IF Recipes

Sosyal ağ, e-posta, bulut depolama gibi sıklıkla kullandığınız uygulamaları birbirine bağlayarak görevler oluşturmanıza izin veriyor.

Örnek verecek olursak; Facebook Profil resminiz değiştirince Twitter Profil resmimi de değiştir.  Facebook da paylaştığım gönderi fotoğraflarını Dropbox da kopyala anlamında. Bu olursa şunu yap komutunu sizin yerinize yaparak zamandan kazandırıyor.

Her Geçen Gün Yeni Servislerin Eklendiği IFTTT;

Twitter, Google Drive, Weather, Instagram, E-posta, Amazon.

Alexa, Nest, Philips Hue, Spotify, YouTube, Google Calendar, Tumblr, Medium, Pocket, Square, Ebay, Giphy, Automatic.

LIFX, Fitbit, Withings, littleBits, OnHub by Google, Evernote, Reddit, Digg, Skype, Slack, LINE, MailChimp, Salesforce, Todoist.

Ve daha bunlar gibi 360’tan fazla uygulama sistem üzerinde tanımlı.

 

Uygulamayı Android Akıllı Cihazlarınıza İndirmek İçin

IFTTT Mutlaka Denemek İsteyeceksiniz Ülkemizde bilinmeyen IFTTT uygulaması dünya genelinde çok sayıda kullanıcıya ulaşmış inanılmaz bir soruyu çözmesiyle ünlü aslında. Bunu böyle yapınca, şunu da şöyle yapacak bir şey olsa. İşte sizin yerinize yapacak. Uygulamanın kapasitesi sınırsız denebilecek seviyede çeşitli işlem barındırıyor. If This, Then That (Bu olunca, böyle yap). Yapmanız gereken tek şey IFTTT içinde görevi tarif etmeniz. Uygulama içinde hazır olan tarifler olduğu gibi kendiniz de tarif oluşturabiliyorsunuz. Uygulamayı  kullanabileceğiniz gibi isterseniz akıllı telefon ve tabletlerinizden kullanabilirsiniz. Hayatınızı Otomatiğe Alın Günümüzde ilerleyen teknoloji ile hemen her cihaz birbirleriyle etkileşim içerisindeler. Bilgisayara ihtiyaç duymadan çoğu işinizi akıllı…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

90

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Maximum-logo

Maximum Mobil Uygulama Tanıtımı

Türkiye İş Bankası Uygulaması olan Maximum Mobil ile  bir kredi kartı olan Maximum kartın, Android ...