Anasayfa > Genel Uygulamalar > OneNote Mobil Uygulama Tanıtımı
OneNote-logo

OneNote Mobil Uygulama Tanıtımı

Yapılacaklar Listelerinizi, Ders ve

Toplantı notlarınızı, tatil planlarınızı veya düzenlemek ya da hatırlamak istediğiniz her şeyi kaydedebileceğiniz OneNote, dijital bir not defteridir.

Microsoft, Windows Phone mobil cihazlarına olan desteği gün geçtikçe azaltmaya başladı.

Bilgisayar ortamındaki yazılımlarını, mobil yazılımları konusundaki diğer platformlara taşıyarak kullanıcı deneyimini devam ettirmeye çalışıyor.

Microsoft ofis ortak çalışma ve not alma uygulaması olan OneNote, Android cihazlar için kullanıma açıldı.

OneNote, İstediğiniz Her Şeyi

 • Cihazlarınız üzerinde yakalamanızı ve düzenlemenize olanak sağlayan dijital not defteridir.
 • İster klavyeyle ister el yazınızla not alın ister resim çekerek fikirlerinizi kayda geçin.
 • Sınıf ve toplantı notlarınızı izleyebilirsiniz. Web sitelerinden istediğiniz bölümleri kesip yapıştırarak, yapılacaklar listesi oluşturabilir ve fikirlerinizi çizimlerle ifade edebilirsiniz.
 • Nerede olursanız olun erişebilmeniz için notlarınız tüm cihazlarınızla eşitlenir.
 • Bilgisayarınızda notlar alabilirsiniz. Gittiğiniz her yerde cep telefonunuzu veya başka bir mobil cihazı kullanarak bunlara erişim sağlayıp güncelleştirebilirsiniz.
 • Bilgisayarınıza geri döndüğünüzde bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Eş zamanlı olarak notlarınızı güncel tutmak için ihtiyacınız olan her şeye OneNote ile sahipsiniz.

Ayrıca notlarınızı başka kişilerle kolayca paylaşabilirsiniz

Notlarınızı, aynı bilgisayarınızda yaptığınız şekliyle biçimlendirebildiğiniz uygulama içinde, yazıları kalınlaştırıp, italik yapabilir, altını çizebilirsiniz.

Tüm bilgilerinizi parmaklarınızın ucuna getirip, yoğun bilgi yükleri için size çözüm sunar.

Yoğun bilgi yüklerini yönetebilmeniz ve diğer kişilerle daha etkili bir şekilde çalışmanız için, kullanımı kolay, paylaşılan not defterleri sunar.

Verimli bir şekilde çalışmanızı sağlar, ayrıca görevler, zamanlamalar ve ekibiniz hakkında bilgi edinmenize yardımcı olur.

Kullanımı kolay işbirliği araçları sayesinde ekiplerin paylaşılan not defterlerindeki tüm bilgiler üzerinde çevrimiçi veya çevrimdışı olarak birlikte çalışmasını sağlar.

Not Defterlerini, Bölümleri ve Etiketleri

 • Kullanarak notlarınız düzenleyebilirsiniz. Video, resim ve iliştirilen dosyalar da dâhil olacak şekilde görüntüleyip içlerinde arama yapabilirsiniz.
 • Hatta resimlerin içindeki metinleri dahi aratabilirsiniz.
 • Uygulamayı kullandığınız mobil cihaz veya tablette uygulama ayarlarından ana ekran sekmesini açabilirsiniz.
 • Bu sayede uygulamayı açmadan hızlı bir şekilde fotoğraf ve metin notları oluşturabilirsiniz.
 • Cihazınızın ses kayıt özelliğini kullanarak sesli notlar alabilir. Android Wear saatinizle sesli not girişi yapabilirsiniz.
 • Saatinizle yakın tarihli notlarınıza kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

OneNote İle Muhteşem

İşler başarmanın keyfini sürün. Uygulamayı kullanmanın inanılmaz sebeplerinden biri de başka uygulamalara uyum sağlaması.

Yakın zamanda bir OneNote kanalı açılan  gayet mümkün Yapılabilecekler karşısında insanın şaşırmaması elde değil sanırım.

 bütün sosyal medya hesapları başta olmak üzere birçok hesabınızı birbirine bağlamaya yarıyor.

Tarifler, Feedly ve gazete okuyucu olarak kullanıyorsanız beğendiğiniz yazıları seçmenize izin veriyor. Beğenilerinizi OneNote’ da favorilerinize ekleyebiliyorsunuz.

Bu özellikle daha sonra bulabilirsiniz ve elbette OneNote içerikleri bulmanız daha da kolaylaşacak. Diğer cihazlarla eş zamanlı olarak güncellenebiliyor.

Favori Şarkılarınızı

 • Neden bir OneNote sayfası ile çalmayı denemiyorsunuz. İstediğiniz kadar uzun bir liste oluşturabilirsiniz.
 • Bütün yapmanız gereken, istediğiniz MP3’ü Windows Explorer kullanarak aramak, sonrasında da sürükle bırak yöntemiyle OneNote taşımak.
 • Sonrasında istediğiniz sıralamayla düzenleyebilir, üzerlerine tıklayarak dinleyebilirsiniz.
 • MP3’ler üzerinde çalıştığınız dosyaların bir parçası oluyor OneDrive kullanıyorsanız bulut ile senkronize etmek kolay.
 • Sayfayla işiniz bittiğinde OneNote’ dan parçaları silerek bulutta kalasını sağlayabilirsiniz.
 • Yapabileceklerinizin sınırı yok. Bunları anlatmak için kelimeler de yok en .

Benim Kapsamlı Kullanmaya

İhtiyacım yok diyebilirsiniz basit kullanmak isteyebilirsiniz. Sadece not tutup, yapılacaklar listesi tutmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca bunları kalemle yapabilmenizi, el yazınızı metine çevirmenizi ve yemek tarifleri listenizi düzenlemenizi sağlıyor.

OneNote neredeyse her iş için uygun. Bu uygulamanın inanılmaz kullanışlı olması not alma uygulamaları arasında ön plana çıkarıyor.

OneNote ayrıca mobil cihazlar için de son derece uygun ve çok kullanışlı bir uygulama.

OneNote’ da bir alışveriş listesi oluşturmak basit. Cihazınızda bir liste oluşturun, seçim yapın, “Alışveriş Listesi” gibi bir isim verin ve kutulara tik atın.

Alışveriş yaptıkça alınanların yanına işaret koyun.

Bir sonraki büyük tatiliniz için yolculuk programı oluşturun ve seyahat planlarınızı takip edin.

Kâğıt yığınlarıyla uğraşmamak için fiş ve faturalarınızın fotoğraflarını çekin

Kişilerin Katkılarını Otomatik Olarak

Birleştirmek ve güncelleştirmek için ortak bir konum sağlar. Microsoft Office sistemiyle bütünleştirilmesi ise bildik ve kolay kullanılır bir program olduğunu gösterir.

Office OneNote, bilgileri yönetmek yerine çalışmanıza odaklanmanıza olanak sağlayan bir uygulama.

Uygulamayı  Akıllı Cihazınıza İndirmek İçin

Google Play Download

Yapılacaklar Listelerinizi, Ders ve Toplantı notlarınızı, tatil planlarınızı veya düzenlemek ya da hatırlamak istediğiniz her şeyi kaydedebileceğiniz OneNote, dijital bir not defteridir. Microsoft, Windows Phone mobil cihazlarına olan desteği gün geçtikçe azaltmaya başladı. Bilgisayar ortamındaki yazılımlarını, mobil yazılımları konusundaki diğer platformlara taşıyarak kullanıcı deneyimini devam ettirmeye çalışıyor. Microsoft ofis ortak çalışma ve not alma uygulaması olan OneNote, Android cihazlar için kullanıma açıldı. OneNote, İstediğiniz Her Şeyi Cihazlarınız üzerinde yakalamanızı ve düzenlemenize olanak sağlayan dijital not defteridir. İster klavyeyle ister el yazınızla not alın ister resim çekerek fikirlerinizi kayda geçin. Sınıf ve toplantı notlarınızı izleyebilirsiniz. Web sitelerinden…

Genel Bakış

Kullanım Kolaylığı
Tasarım
Çalışma

97

Özet : Office OneNote, bilgileri yönetmek yerine çalışmanıza odaklanmanıza olanak sağlayan bir uygulama.

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Hakkında Hasan T

Hasan T
Yıllarını bilişim sektöründe harcamış, son 15 yıldır mobil teknolojinin gelişimini yakından ve keyifle takip etmektedir. Mobil uygulamaların gelişimini incelemeler yaparak sürdürmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*